Salesforce کمترین رشد درآمد را در 13 سال گذشته گزارش می دهد

بنیوف نسبت به آینده هوش مصنوعی خوش بین بود. او گفت:

Salesforce همچنین به طور قابل توجهی از هدف حاشیه خود برای سه ماهه فراتر رفت و به حاشیه عملیاتی غیر GAAP 27.6 درصدی دست یافت که 1000 واحد پایه نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

او افزود: «Salesforce در موقعیت خوبی قرار دارد تا همچنان رهبر بازار در این دنیای جدید هوش مصنوعی باقی بماند.»

بنیوف انتشار خود را در Trailhead DX در سانفرانسیسکو در ماه مارس سال جاری به یاد آورد و اعلام کرد که در این هفته نقطه عطفی از یک تریلیون پیش بینی برای مشتریان ایجاد خواهد کرد.

Einstein GPT از هوش مصنوعی مولد برای تطبیق تجربیات مشتری، بهبود کارایی نماینده، و دسترسی و استفاده از دانش مرتبط استفاده می کند.

با این اوصاف، مارک بنیوف، رئیس و مدیر اجرایی مش، در مورد عملکرد سه ماهه شرکت مثبت بود: «نتایج سه ماهه اول ما نشان می دهد که ما همچنان به پیشرفت بزرگی ادامه می دهیم.

ما همچنان به بررسی دقیق هر دلار سرمایه گذاری، هر منبع و هر هزینه ای ادامه می دهیم. و ما در حال تغییر هر گوشه از شرکت خود هستیم.

ویور توضیح داد که این شرکت “بیش از حد بر ارائه موج بعدی نوآوری به رهبری Data Cloud و Einstein GPT متمرکز است.”

دستورالعمل درآمد سال 2024 بین 34.5 تا 34.7 میلیارد دلار حفظ شده است که معادل ده درصد رشد سالانه است.

در طول یک تماس ،ب درآمد، اشاره به ،ب و کار اصلی CRM آن به طور کلی با پیشرفت‌های هوش مصنوعی، مانند GPT ،شتین، Slack GPT، Tableau GPT و Netscape Navigator همراه بود.

انتظارات درآمد برای سه ماهه دوم 2024 8.51 تا 8.53 میلیارد دلار است که تقریباً ده درصد رشد خواهد داشت.

Salesforce همچنین از فناوری هوش مصنوعی مولد برای Slack استفاده کرد و ماه گذشته Slack GPT را برای افزایش بهره‌وری ،ب‌وکار با استفاده از CRM و داده‌های مکالمه منتشر کرد.


منبع: https://www.cxtoday.com/crm/salesforce-reports-slowest-revenue-growth-in-13-years/Salesforce کمترین رشد را در 13 سال گذشته گزارش کرده است و درآمد سه ماهه اول 2024 آن نسبت به سال قبل 11 درصد افزایش یافته است.

همانطور که در ماه مارس گفتم، ما تازه در حال شروع با این تحول باورن،ی هستیم.

مانند Netscape Navigator که دری را به روی اینترنت بزرگتر باز کرد، دری جدید با هوش مصنوعی مولد باز شد و جهان ما را به گونه‌ای تغییر می‌دهد که ما هرگز تصورش را نمی‌کردیم.

به طور کلی، او آینده مشتریان و صنعت خود را به ،وان “AI به علاوه داده به علاوه CRM” خلاصه کرد.

با این حال، ویور معتقد است که رشد ضعیف‌تر از حد معمول بخش‌های بازاریابی و بازرگ،، که شاهد ا،اج‌های عمده در ژانویه و به دنبال آن کاهش بیشتر مشاغل در فوریه امسال بود، مانع از رشد شد.

در نهایت، بنیوف به برخی مشارکت‌های عمده و برنده شدن مشتریان با شرکت‌هایی مانند ناسا، زیمنس، اسپاتیفای، پارامونت، نورثول هلث و و، کشاورزی ایالات متحده اشاره کرد.

انقلاب هوش مصنوعی

با نگاهی به آینده، بنیوف گفت که آنها حاشیه عملیاتی غیر GAAP را به 28 درصد برای کل سال مالی افزایش خواهند داد، تا در سه ماهه اول 2025 به 30 درصد برسد.

پیشرفت ما در پنج ماه گذشته [has been] بسیار چشمگیر است و من نمی توانم بیشتر از این از کل تیم به خاطر رهبری آنها سپاسگزار باشم.

هر مدیر اجرایی متوجه می شود که برای رقابتی ماندن باید به شدت روی هوش مصنوعی سرمایه گذاری کند و Salesforce شریک قابل اعتماد آنها خواهد بود تا آنها را وادار به انجام این کار کند.

آنچه در پیش نهفته است؟

اینها سه موتور حیاتی هستند که Salesforce را تامین می کنند، که می توانند شاخص های مفیدی برای عملکرد آینده آن باشند. همانطور که مدیر مالی گفت، “موتور داده” آن در این سه ماهه به شکل تابلو و همچنین مقاومت نیروهای بازار و بازیابی از ا،اج ها، که می تو،م آن را موتور چهارم جه، بنامیم، تحت تاثیر قرار گرفت.

امی ویور، مدیر ارشد مالی در Salesforce، تا حدی افزایش اندک در سه ماهه اول را به اضافه شدن Tableau به معیارهای مالی آن نسبت داد.

ظاهراً او نیز دلیل خوبی برای خوشحالی دارد. به هر حال، نتایج – اگرچه رشد آهسته ای را نسبت به سه ماهه قبل نشان می دهد – از پیش بینی درآمد سه ماهه تحلیلگران 8.18 میلیارد دلار پیشی گرفت و 8.25 میلیارد دلار به ارمغان آورد.

برای برتری در سه ماهه آینده، Salesforce باید به مشکلاتی که در زمینه داده‌ها دارد رسیدگی کند و امیدوار است که در مقابل بادهای مخالف بازار که در چند وقت اخیر باعث ت،یب بخش فناوری شده‌اند، عقب نمانند.

Tableau GPT نیز ماه گذشته راه‌اندازی شد و امکان جستجوی داده‌ها را با استفاده از بینش‌های GPT ،شتین و هوش مصنوعی در مقیاس فراهم کرد.

موج آتی هوش مصنوعی مولد انقلابی تر از هر نوآوری تکنولوژیکی است که قبلاً در طول زندگی ما یا شاید هر زمان دیگری وجود داشته است.