Gartner Magic Quadrant برای Cloud ERP برای شرکت های محصول محور 2022

به دنبال یادگیری دیدگاه گارتنر در مورد راه حل های ثابت CX هستید؟ اگر چنین است، برخی از خلاصه های دیگر ما از ربع جادویی آن را بررسی کنید، که عبارتند از:

رهبران در Cloud ERP Magic Quadrant برای شرکت های محصول محور، درک روشنی از اینکه چگونه ابر می تواند فرآیندهای ERP را بهبود بخشد، نشان می دهند. این رهبران می توانند چشم انداز خود را با استفاده از استراتژی های هوشمند، سبد محصولات و خدمات اجرا کنند. آنها همچنین از حضور در مقیاس گسترده در بازار، رشد مداوم و ویژگی های عالی در تمام ،اصر ERP اداری و عملیاتی بهره مند می شوند. رهبران امسال عبارتند از:

  • Oracle (Fusion Cloud ERP)
  • مایکروسافت
  • شیره
  • اطلاعات

Oracle (Fusion Cloud ERP)

Priority طیف وسیعی از قابلیت های عملیاتی ERP اداری و ،یبی را از طریق Priority Cloud ERP به شرکت ها ارائه می دهد. گارتنر خاطرنشان می کند که این شرکت در میان شرکت های کوچک و متوسط ​​در منطقه EMEA و همچنین در ایالات متحده موفق بوده است. فناوری Priority احتمالاً برای شرکت‌هایی جذاب است که نسبت به پیچیدگی و هزینه‌های مرتبط با ابزارهای بزرگ‌تر محتاط هستند. شرکت‌های تولیدی متوسط ​​می‌توانند از استفاده از اولویت برای دسترسی به یک مجموعه ERP واحد SaaS با قابلیت‌های عملیاتی بسیاری برای تکمیل فرآیندهای اداری بهره ببرند. در آینده، این شرکت قصد دارد با پیروی از بهترین شیوه های صنعت، پیشرفت های بیشتری در تنظیمات خودکار انجام دهد.

نگاهی به آینده SFA

ویژنرها فروشندگ، هستند که مزایای راه حل های ERP در فضای ابری را درک می کنند و به طور کلی صنعت در حال تکامل است. آنها دید فوق العاده ای از فناوری و عملکرد دارند، اما ممکن است از نظر اجرا محدود باشند. اغلب، این شرکت‌ها راه‌حل‌هایی را ارائه می‌کنند که برای شرکت‌هایی که مهاجرت به فضای ابری را انجام می‌دهند جذاب است، اما حضور جغرافیایی آنها گاهی اوقات آنها را محدود می‌کند. چشم انداز امسال Cloud ERP برای شرکت های محصول محور عبارتند از:

  • Oracle (NetSuite)
  • HEIGHT
  • IFS

Oracle (NetSuite)

تعریف گارتنر برای راه حل های Cloud ERP برای شرکت های محصول محور بر جدایی از بازار برای ابزارهای Cloud ERP با هدف شرکت های خدمات محور تأکید دارد.

به گفته گارتنر، ابزارهای ERP یک فناوری اساسی برای شرکت‌های عملیاتی هستند که با فرآیندهای بسیار قابل تنظیم، به‌روزرس،‌های فنی و عملکردی مکرر، و اتکای قابل‌توجه به مدیریت فروشنده مشخص می‌شوند.

بر اساس این تعریف، گارتنر فهرست ده فروشنده برجسته خود را به چهار بخش ت،یم کرده است: رهبران، چالش‌گران، چشم‌اندازان و بازیکنان طاقچه. در اینجا، ما همه آنها را بررسی می کنیم.

Gartner Magic Quadrant برای Cloud ERP برای شرکت های محصول محور 2022

Niche Players در Gartner Magic Quadrant شرکت هایی هستند که بخش خاصی از صنعت یا شرکت هایی با اندازه خاص را هدف قرار می دهند. گارتنر خاطرنشان می‌کند که شرکت‌های تخصصی معمولاً محصولات کمتری نسبت به سایر برندها ندارند، اما ممکن است مجموعه‌ای از ویژگی‌های متمرکزتری داشته باشند. به طور معمول، همچنین فاقد حضور رهبران و چالشگران در بازار است. بازیکنان ویژه امسال عبارتند از:

سیستم های پل،

گارتنر Challengers in the Magic Quadrant را به ،وان شرکت هایی با حضور بیشتر در بازار نسبت به Visionaries و Niche Players تعریف می کند. اگرچه آنها ممکن است در یک منطقه از بازار حضور چشمگیری داشته باشند، اما چشم انداز کافی برای اجرای مداوم در مقیاس ندارند. با این حال، این شرکت‌ها درک عمیقی از ا،امات در حال تکامل شرکت‌های محصول‌محور که فناوری‌های ERP را در فضای ابری می‌پذیرند، دارند و قابلیت اطمینان خود را ثابت کرده‌اند. تنها چالش امسال این است:

اپیکور

به گفته این تحلیلگر، سازمان های محصول محور به سرعت در حال سرمایه گذاری در برنامه های کاربردی مبتکرانه ابری برای برنامه ریزی منابع سازم، (ERP) هستند. اجرای موازی با این تمایل افزایش یافته برای فناوری های چند فروشنده است که قادر به ،یب بهترین راه حل ها هستند.

روش دیگر، ابزارهای ایجاد شده برای شرکت های خدمات محور شامل عملکرد متمرکز بر تولید و فروش فیزیکی محصولات نمی شود.

به گفته این تحلیلگر، ابزارهای شرکت های محصول محور بر اتوماسیون فعالیت های مالی و عملیاتی مرتبط با تولید، تحویل، توزیع و خدمات کالاها تمرکز دارند.

Epicor Industry ERP Cloud قابلیت‌های عملیاتی همه‌منظوره قوی را ارائه می‌کند و می‌توان به طور مستقیم و از طریق شرکا به آن دسترسی داشت. اخیرا، Epicor با استفاده از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل عمیق و پشتیب، پیشرفته از واحد اندازه‌گیری، برای ارتقای استراتژیک پیشنهاد ERP خود تلاش کرده است. این راه حل همچنین گزینه های بومی سازی اضافی را برای برندهای چند ملیتی معرفی کرده است. در آینده، Epicor قصد دارد توسعه‌دهی‌های صنعتی بیشتری را همراه با بهبود UX سرویس ERP خود و پیشرفت‌های بیشتر در ،یب‌بندی و یکپارچه‌سازی معرفی کند.

رؤیاپردازان

سیستم مدیریت زنجیره تامین Microsoft Dynamics 365 با Microsoft Dynamics 365 Finance برای ERP انتها به انتها هماهنگ است. این راه حل برای شرکت های متوسط، بزرگ و جه، با تقاضا برای صنعت خاص و قابلیت های منطقه ای من، است. مایکروسافت به لطف توسعه پذیری و شبکه شریک قوی خود در دنیای ERP قدرتمند است. این شرکت همچنین در حال کار بر روی مجموعه‌ای از نوآوری‌ها است که از برنامه‌ریزی تقاضای مش، مبتنی بر هوش مصنوعی و ابزارهای جدید برای تعبیه پایداری در زنجیره‌های تامین بهره می‌برد. پلتفرم ابری همچنین به طور یکپارچه با مجموعه ای از ابزارها و خدمات جذاب دیگر مایکروسافت ادغام می شود.

شیره

Oracle برای دومین بار در این Quadrant جادویی با راه حل NetSuite ظاهر می شود که عمدتاً به شرکت های متوسط ​​​​فروش می رسد. بر خلاف بسیاری از رویاپردازان، راه حل دارای ردپایی جه، است، با قابلیت های اداری اساسی و ابزارهای عملیاتی برای طیف وسیعی از صنایع. NetSuite که از طریق مراکز داده Oracle مدیریت می شود، به احتمال زیاد برای شرکت هایی که به دنبال یک مجموعه ERP واحد برای رشد سریع در فضای ابری هستند، جذاب است. NetSuite Oracle سهولت فوق العاده ای در پذیرش و پیکربندی ارائه می دهد و راه حل بهبود مستمر را امکان پذیر می کند. اوراکل در حال حاضر روی توسعه عملکردهای زنجیره تامین مستقل و قابلیت های توسعه یافته برای برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل برای NetSuite کار می کند.

HEIGHT

در واقع، گارتنر معتقد است تا سال 2024، بیش از 60 درصد از شرکت‌ها ابزارهای ابر ERP را به کار خواهند گرفت که پلتفرم‌های فروشندگان مختلف را همسو می‌کنند. علاوه بر این، تحلیلگر پیشنهاد می کند که 50 درصد از مشتریان موجود ERP “megavendor” شروع به ارزیابی راه حل های چند فروشنده خواهند کرد.

افزودنی‌های اختیاری که همچنین به راه‌حل Cloud ERP ارزش می‌افزایند عبارتند از: ویژگی‌های HCM، قابلیت‌های تدارکات و برنامه‌های کاربردی خاص صنعت.

به این ترتیب، احتمالاً زمان بهتری برای Cloud ERP Gartner Magic Quadrant وجود ندارد تا به رهبران برنامه کمک کند تا فروشندگان موجود را ارزیابی کنند.

Infor بسته به کاربر سرویس، هسته های مختلفی دارد. به ،وان مثال، LN برای تولید گسسته جه،، M3 برای تولید و توزیع فرآیند، و Syteline برای شرکت های کوچکتر و متوسط ​​وجود دارد. Infor همچنین ویژگی های بسیاری را ارائه می دهد که به خوبی برای شرکت های صنایع پیچیده من، است و قابلیت های قوی برای تولید و مدیریت فرآیندهای عملیاتی ارائه می دهد. این پیشنهاد دارای چندین قابلیت ابر چند مستاجر مخصوص صنعت است و در حال حاضر در حال سرمایه گذاری بر روی استراتژی هایی برای به روز رس، ا،یستم خود با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است.

چالشگران

بررسی ربع جادویی Gartner برای Cloud ERP برای شرکت های محصول محور 2022

رهبران

گارتنر جدیدترین نسخه Magic Quadrant برای Cloud ERP را با تمرکز بر شرکت های محصول محور منتشر کرده است.

طبق گفته گارتنر، حدود 58 درصد از شرکت‌ها فناوری ERP خود را از سال 2024 در فضای ابری قرار می‌دهند و تقاضا برای ابزارهای نوآورانه و مقیاس‌پذیر را بیشتر از همیشه می‌کنند.

پلتفرم Plex Smart Manufacturing یک محیط ابری چند مستاجر را ارائه می‌کند که به طور خاص برای هدف قرار دادن شرکت‌هایی از خودروسازی، شکل‌دهی ف،ات دقیق، تولید صنعتی و سایر صنایع طراحی شده است. فناوری Plex Systems قبلاً قدرت بومی قابل توجهی را در PLM نشان داده است و با برنامه های مختلف شخص ثالث ادغام می شود. در آینده، Plex قصد دارد ا،یستم خود را گسترش دهد، حالت‌های تولیدی را که پشتیب، می‌کند را گسترش دهد و از مزایایی که توسط Rockwell Automation به دست می‌آید، استفاده کند.

اولویت

IFS Cloud (22R1) شرکت های بزرگ و متوسط ​​را در صنایع در سراسر آمریکای شمالی و منطقه EMEA هدف قرار می دهد. این راه حل شامل یک استراتژی یکپارچه سازی API قابل ،یب است که با مشارکت با Boomi بهبود یافته و به شرکت ها امکان می دهد برای سفارشی سازی به یک چشم انداز بسیار انعطاف پذیر دسترسی داشته باشند. در آینده، IFS قصد دارد به تمایز فناوری خود با پیش‌بینی تقاضا، قابلیت‌های زیست‌محیطی، اجتماعی و مدیریتی و ابزارهای همکاری تقویت‌شده با هوش مصنوعی ادامه دهد. گارتنر این فروشنده را برای سازمان‌هایی که در جستجوی مجموعه‌ای کاملاً یکپارچه از قابلیت‌های عملیاتی اصلی هستند، توصیه می‌کند.

بازیکنان ذخیره

قابلیت های مرکزی راه حل Cloud ERP شامل مدیریت سفارش، مدیریت موجودی و مدیریت تقاضا می شود. قابلیت‌های مدیریت مالی برای حسابداری، گزارش‌دهی و ادغام نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

Fusion Cloud ERP یک راه حل بسیار قابل تنظیم است که به طور موثر به شرکت های متوسط ​​​​بالا و بزرگتر با مشتریان جه، خدمات ارائه می دهد و مجموعه ای یکپارچه از قابلیت های ERP عملیاتی و اداری را ارائه می دهد. گارتنر خاطرنشان می کند که فناوری اوراکل برای شرکت هایی که در جستجوی مجموعه ای جامع از قابلیت ها برای مدیریت زنجیره تامین پیچیده هستند، من، است. این تحلیلگر همچنین هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل یادگیری ماشینی تعبیه شده در پلتفرم را در کنار ردپای گسترده جغرافیایی اوراکل تحسین می کند.

مایکروسافت

QAD Adaptive ERP مجموعه ای از محصولات است که از طریق یک پلتفرم واحد به شرکت ها امکان دسترسی به قابلیت های مختلف عملیاتی و اداری را می دهد. تجزیه و تحلیل همچنین از طریق مشارکت با Logi Analytics در دسترس است. به طور خاص، QAD شش بخش بازاریابی خاص، از جمله علوم زیستی، صنعتی، فناوری پیشرفته، غذا و نوشیدنی، محصولات مصرفی، و خودرو را هدف قرار می دهد. این فناوری مجموعه‌ای از قابلیت‌های تولیدی خاص صنعت را با استقرار و توسعه‌پذیری ساده ارائه می‌دهد. در آینده، این شرکت قصد دارد ،یب پذیری راه حل را افزایش دهد، در حالی که نوآوری های حاصل از ،یدهای اخیر را یکپارچه می کند.

IFS

رهبران، چالش‌گران، رویاپردازان و بازیکنان طاقچه در Magic Quadrant امسال، مطمئناً نقش مهمی در تکامل مداوم چشم‌انداز ERP ابری خواهند داشت که به سال 2023 و بعد از آن منتقل می‌شود.

برای گزارش امسال، گارتنر بینش هایی را در مورد ده فروشنده گنجانده است که چهار رهبر بازار را جدا کرده است.

تعریف ابزارهای Cloud ERP برای شرکت های محصول محور

ERP یکی از مهم ترین حوزه های فناوری برای بسیاری از شرکت های در حال رشد است.


منبع: https://www.cxtoday.com/crm/gartner-magic-quadrant-for-cloud-erp-for-،uct-centric-enterprises-2022/

SAP چندین مدل استقرار را برای راه حل SAP S/4HANA خود ارائه می دهد. با این حال، برای هدف این ربع جادویی 2022، گارتنر به طور انحصاری بر روی تنوع ابری تمرکز کرد. راه حل ابری برای شرکت هایی که در جستجوی قابلیت های جامع برای مدیریت زنجیره تامین پیچیده و همچنین امور مالی، تولید و سایر فرآیندهای تجاری هستند، من، است. به گفته گارتنر، تجربه سازم، و صنعتی SAP، آن را به گزینه ای عالی برای شرکت های در حال رشد تبدیل می کند، همانطور که قابلیت های تجزیه و تحلیل یکپارچه در راه حل ERP نیز وجود دارد. در آینده، SAP قصد دارد در زنجیره تامین و قابلیت‌های تولید خود بهبود ببخشد و همچنین به شرکت‌ها فرصت‌هایی برای تعبیه سیستم‌های پایداری در عملیات خود ارائه دهد.

اطلاعات