4 نکته برجسته CX از نتایج سه ماهه دوم مایکروسافت – Inc. Dynamics، Teams و OpenAI

یکی از راه حل هایی که به نظر می رسد در حال افزایش است، Microsoft Viva است که این شرکت در فوریه 2021 راه اندازی کرد.

در واقع، برخی از شرکت‌ها – از جمله Adobe – از Viva Sales برای گرفتن قطعاتی از اطلاعات از مکالمات فروش در Teams و Outlook استفاده می‌کنند. سپس آنها را در CRM خود فیلتر می کنند.

با این حال، این آمار نشان می دهد که مایکروسافت ممکن است مجبور باشد مجموعه ویژگی های خود را بهبود بخشد، در قیمت گذاری خود تجدید نظر کند و پیچیدگی را کاهش دهد تا تعداد صندلی های PSTN را که به Teams اضافه می کند افزایش دهد.

3. مایکروسافت پیش بینی می کند که Viva در دنیای جدید کار “ضروری” خواهد شد

این روند نزولی ممکن است عده ای را شگفت زده کرده باشد، به ویژه پس از اینکه مایکروسافت در آگوست گذشته یک پلتفرم کامل CCaaS را راه اندازی کرد که بر اساس راه حل Dynamics 365 برای خدمات مشتری خود ساخته شده بود.

این میزان را با 280 میلیون کاربر کلی مقایسه کنید و به نظر می‌رسد که تنها 6.1 درصد از قابلیت‌های کامل تماس صوتی بومی در پلتفرم UC استفاده می‌کنند.


منبع: https://www.cxtoday.com/crm/cx-highlights-microsofts-q2-results/

هفته گذشته، مایکروسافت سرویس Azure OpenAI خود را افتتاح کرد. در حال حاضر بیش از 200 مشتری از جمله KPMG و الجزیره دارد.

به این ترتیب، ممکن است آن چیزی که مایکروسافت انتظارش را داشت به مجموعه Dynamics ارتقا نداده باشد.

با این حال، برخی از تحلیلگران از این پلت فرم انتقاد کرده اند، به ویژه به دلیل پیچیدگی آن.

در این مدت، هم ابررایانه‌های آموزشی و هم زیرساخت‌های استنتاجی را ساخته است تا هوش مصنوعی خود – از جمله ChatGPT – را بدون آموزش‌های سنگین در برنامه‌های تجاری مختلف قرار دهد.

با این حال، ا،اج های اخیرش تا حدودی این انتظارات را از قبل کاهش داده بود.

مایکروسافت نتایج سه ماهه خود را منتشر کرده است که بیش از انتظارات در بسیاری از مجموعه های خود است.

با این اوصاف، به لطف ا،یستم بسیار وسیع مایکروسافت، پتانسیل بسیار زیادی در هر دو بازار وجود دارد.

در واقع، مایکروسافت طی سال گذشته تنها پنج میلیون صندلی PSTN را به Teams اضافه کرد و مجموع را به حدود 17 میلیون رساند.

به طور کلی، درآمد سه ماهه دوم نسبت به سال گذشته دو درصد افزایش یافت و به 52.7 میلیارد دلار رسید.

با این وجود، پس‌زمینه اقتصادی چالش‌برانگیز ظاهراً نقشی در متوقف ، شتاب آن در بازارهای ارتباطات سازم،، CRM و داده‌ها و تحلیل‌ها داشته است.

به زودی همچنین پشتیب، از ChatGPT را اضافه می کند و سازمان ها را قادر می سازد از این فناوری در برنامه های تجاری خود استفاده کنند.

تیم مایکروسافت اکنون 280 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد که از 270 میلیون کاربر 12 ماه پیش اعلام شده بود. این نشان دهنده رشد 3.6 درصدی سالانه برای پلتفرم UCaaS است.

طبق تحقیقات IDC که در نوامبر 2022 منتشر شد، در واقع، Salesforce هنوز هم تقریباً 4:1 در CRM از مایکروسافت پیشی گرفته است.

Carlsberg یکی از آن طرف‌های علاقه‌مند بود که از راه‌حلی برای متمرکز ، تجربه کارمندان دیجیتال خود برای 29000 کارمند استفاده کرد.

بخش اعظم این رشد ناشی از ابر Azure است که در سه ماهه گذشته شاهد افزایش فروش 31 درصدی (سالانه) بود.

با این حال، گره زدن همه اینها به یک پیشنهاد CX قانع کننده، یک ماراتن خواهد بود، نه یک دوی سرعت.

2. قابلیت‌های تماس بومی با تیم‌های مایکروسافت برای بسیاری جذاب نیست

با این حال، در نظر گرفتن اینکه چگونه مایکروسافت از Viva به ،وان یک پلتفرم برای است،اج بینش از مکالمات فروش استفاده می کند، جذاب است.

از ما انتظار داشته باشید که به نوعی هوش مصنوعی را در هر لایه از پشته، چه در بهره وری، چه در خدمات مصرف کننده ما، بگنج،م… ما در مورد آن هیجان زده هستیم.

Viva همچنین به یک ابزار ضروری برای فرآیند ،ب و کار تبدیل شده است. ما از زم، که آن را به طور کلی در این سه ماهه در دسترس قرار دادیم، شاهد علاقه شدیدی بودیم.

در حالی که به نظر می رسد همه اینها در یک چشم به هم زدن اتفاق افتاده است، مایکروسافت بیش از سه سال در OpenAI سرمایه گذاری کرده است.

یک نکته مثبت قابل توجه در این مورد این است که درآمد Azure ML به تنهایی برای چهارمین فصل متوالی بیش از 100 درصد افزایش یافته است.

از آنجایی که ،ب‌وکارها در روال‌های کاری ،یبی خود مستقر شده‌اند، رشد همچنان قوی است زیرا تیم‌ها به حرکت بادوام خود ادامه می‌دهند.

در حالی که ChatGPT ممکن است فقط بخشی از این باشد، اما نوآوری و تمایز رقابتی را برای مایکروسافت – در دنیای CX و خیلی فراتر از آن – ممکن می کند.

این روند تأثیر قابل‌توجهی بر پیشنهادهای برتر CX زیر داشت که نتایج سود و تماس همراه با سرمایه‌گذاران را پوشش می‌دهد.

1. رشد Dynamics 365 با لکنت گرفتن CRM کند می شود

علاوه بر این، Microsoft Dynamics CRM آن سلطه بازار Salesforce را مختل نمی کند. باز هم، این ممکن است رشد پورتفولیوی Dynamics 365 آن را محدود کرده باشد.

پس از رسیدن به 20 میلیون کاربر فعال ماهانه در سه ماهه گذشته، ساتیا نادلا، رئیس و مدیرعامل مایکروسافت، بار دیگر از راه حل تمجید ویژه ای در نظر گرفت. او بیان کرد:

همانطور که مایکروسافت این موارد استفاده را ایجاد می کند، Viva ممکن است ارتباطات مشتری را ساده تر کند و تجربیات کارمندان را در این فرآیند بهبود بخشد.

4. ChatGPT تنها بخشی از ماموریت OpenAI مایکروسافت می شود

با این وجود، درصد مشتری، که برای استفاده از قابلیت‌های تماس بومی انتخاب می‌کنند کم است – ایجاد شکاف در بازار برای بازیکنان CX مانند RingCentral و 8×8 برای بهره‌برداری.

او گفت: «با مایکروسافت ویوا، دسته‌بندی بازار جدیدی برای تجربه کارمندان و بهره‌وری سازم، ایجاد کرده‌ایم.

مشتاقید بد،د که چگونه ChatGPT ممکن است CX را مختل کند؟ اگر چنین است، مقاله ما را بررسی کنید: ChatGPT می تواند تجربه مشتری را تغییر دهد: در اینجا چگونه است

در همین حال، یک بانک آمریکایی Viva را برای “بهینه سازی ارتباطات کارکنان” اجرا کرد.

درآمد Dynamics 365 در سه ماهه دوم کاهش یافت و 21 درصد رشد کرد. این را با نرخ رشد 45 درصدی 12 ماه پیش مقایسه کنید و تفاوت فاحش است.

این حرکات ممکن است به تلاش های CX این مشاغل کمک کند. به هر حال، همانطور که اصل ،ب و کار دیرینه نشان می دهد: کارمندان خوشحال = مشتریان خوشحال.

در حال حاضر، آن را چرخاندن بیشتر شماره گیری. همانطور که نادلا گفت:

البته، یک بازدارنده در اینجا این است که بسیاری از کاربران جدید Teams ممکن است قراردادها یا اجاره نامه های موجود داشته باشند.