3 روشی که بازاریابی مکالمه به وفاداری به برند کمک می کند

بهترین راه برای صحبت با مشتریان این است که آنها را در جایی که هستند ملاقات کنید. بیایید ببینیم که چگونه یک شرکت این کار را انجام داد.

امروزه برندها فرصتی برای تغییر روش ایجاد، مدیریت و پرورش روابط خود با مشتریان خود دارند. به گفته مشتریان امروزی، بازاریابی مکالمه راهی عالی برای انجام آن است.

بازاریابان: با اتصالات هماهنگ شوید

جمع‌آوری این داده‌ها به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا ترجیحات شخصی خود را هنگام جابجایی مشتریان در طول قیف در نظر بگیرند. تجزیه و تحلیل این عادات و اقدام بر اساس آن می تواند پیشنهادات محصول آینده را شکل دهد و پیام های تبلیغاتی را شخصی تر کند.

از دیدگاه مشتری، این تجربه یکپارچه و بدون درد بود. برندی که راه حل های من،ی ارائه می دهد وفاداری من را به دست می آورد. دفعه بعد که پیتزا سفارش می‌دهم، تمایل بیشتری به بازگشت به برندی دارم که تجربه‌ای آسان را فراهم کرده است. من می توانم به آنها اعتماد کنم – تا نیازهای لحظه آ،ی پیتزا.

اشاره کوتاه: مشتریان خود را مجبور نکنید تا برای دریافت پاسخ سؤالات در مورد محصول شما اقدامات دست و پا گیر انجام دهند. نگه داشتن مکالمه در یک چت، آن را سریع، آسان و راحت می کند.

اشاره کوتاه: رفتار قبلی مشتری خود را در هنگام ترغیب پیام های تبلیغاتی جدید یا ارائه محصول در نظر بگیرید. فقط مشکلات آنها را حل نکنید. یک قدم جلوتر بروید و از مکالمات خود برای پیش بینی نیازهای آنها استفاده کنید.

اصول بازاریابی مکالمه ای را بیاموزید و کشف کنید که چگونه واتس اپ به محبوب ترین پلتفرم آن تبدیل شده است – برای برندها و مشتریان.


فرض کنید شما یک شرکت ،ده فروشی هستید که کفش های دویدن می فروشید. یکی از مشتریان اخیراً یک جفت کفش برای ماراتن آتی خود ،یداری کرده است، اما پس از دریافت آن، به این نتیجه رسید که آنها خیلی درخشان هستند. با این حال، مشتری راحت‌تر سعی می‌کند مشکل را به تنهایی حل کند.

بیایید سه راهی را که بازاریابی محاوره ای می تواند به شما کمک کند را بیان کنیم.

1. بازاریابی مکالمه از طریق راحتی مشتری وفاداری ایجاد می کند

Connections، رویداد Salesforce که نمی‌توان آن را از دست داد برای متخصصان بازاریابی و تجارت، از 7 تا 8 ژوئن در شیکاگو برگزار می‌شود. می تو،د آن را به صورت زنده در Salesforce+ تماشا کنید.


هیلاری گیونز در نگارش و تحقیق در این مقاله مشارکت داشت.


منبع: https://www.salesforce.com/blog/conversational-marketing-whatsapp/

امروزه، 75 درصد از بزرگسالان می خواهند با برندها به همان شیوه ای که با دوستان و خانواده برقرار می کنند ارتباط برقرار کنند: از طریق پیام.

برندها می توانند به سرعت اطلاعات مربوط به عادت های مشتری را از طریق پیام جمع آوری کنند. شکایت اولیه آنها چیست؟ چه چیزهایی را دوست دارند و چه چیزهایی را دوست ندارند؟ آنها در گذشته چه نوع محصولاتی را ،یداری کرده اند – سبک، رنگ، قیمت و غیره؟ در چه کانالی و چه زم، درگیر هستند؟ آیا آنها به پیام‌ها یا اعلان‌های درخواستی پاسخ می‌دهند؟

Serasa به WhatsApp، محبوب‌ترین برنامه پیام‌رس، برزیل روی آورد تا به مشتریان درباره فرصت‌هایی برای مذاکره مجدد درباره بدهی‌هایشان پیام دهد. آنها از روش بازاریابی مکالمه متنی، همراه با اعلان های تلفن همراه و ایمیل، برای دسترسی به مشتریان خود در پلتفرمی که قبلاً به طور منظم استفاده می ،د، استفاده ،د. با انجام این کار، آنها توانستند:

آنها نمی‌خواهند 15 دقیقه منتظر بمانند تا نماینده خدمات مشتری فقط از او خواسته شود که یک شماره تماس را به دلیل زمان انتظار زیاد بگذارد. آن‌ها می‌خواهند به سؤالاتشان در زمان واقعی پاسخ داده شود و نیازهایشان به سرعت برآورده شود. به عبارت ساده، آنها راحتی می خواهند.

با جمع‌آوری داده‌های این مکالمه، اکنون می‌تو،د دونده ماراتن را با پیام‌های سفارشی و خودکار در آینده هدف قرار دهید – مانند محصولاتی که گزینه‌های خنثی‌تری ارائه می‌دهند.

از طریق مکالمه، شرکت شما شکایت را جمع آوری کرد و ربات چت با دستورالعمل هایی برای بازگشت به مشتری کمک کرد. از طریق هوش مصنوعی، ربات چت مشکل فوری را حل کرد و به نمایندگان شما اجازه داد روی مشتری متمرکز شوند که مستقیماً پشتیب، را ترجیح می دهد.

برندهایی که ترجیحات و رفتارهای شخصی را در تجربه مشتری لحاظ می کنند، با وفاداری پاداش خواهند گرفت. بهترین راه برای کشف ترجیحات مشتری به سادگی از طریق گفتگو است.

وقتی مشتری احساس کند شنیده می شود، می تو،د اعتماد ایجاد کنید. زم، که مشتری احساس کند شناخته شده است، وفاداری ،ب می کنید. دسترسی به این داده‌های حیاتی مشتری به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا قبل از اینکه بدانند به آن نیاز دارند، نیازهای مشتری را پیش‌بینی کنند – و همه چیز با بازاریابی مکالمه شروع می‌شود.

در طول دو سال گذشته، 68 درصد از مشتریان محصولات را به روشی جدید، مانند سفارش تلفن همراه یا ،ید از طریق رسانه های اجتماعی، ،یداری کرده اند. با ظهور این نوآوری های تجاری، مشتریان اکنون خواستار تجربیات راحت تر و تعاملی با برندها هستند. بدون آن، آنها به سادگی به شرکت های دیگری مراجعه می کنند که می توانند این انتظارات را برآورده کنند.

چه خبر از واتس اپ؟

برای سال ها، مارک ها صحبت ،د در مشتریان خود را به جای با آنها را بازاریابان به جای اینکه از آنها بپرسند چه چیزی نیاز دارند به مشتریان می گویند که چه می خواهند. تبلیغ کنندگان همه را با یک کمپین مورد خطاب قرار دادند. به لطف بازاریابی مکالمه – برقراری ارتباط با مشتریان از طریق مکالمات شخصی و دو طرفه در زمان واقعی – این تاکتیک‌های “یک اندازه برای همه” در حال تبدیل شدن به چیزی از گذشته هستند.

به جای اینکه با فروشگاه تماس بگیرم و منتظر بمانم، به وب سایت آنها رفتم تا از طریق چت عملکرد سفارش را پیدا کنم. پس از چند سوال ایجاد شده، پیتزای من سفارش داده شد و چند دقیقه تا پایان یک شب سرگرم کننده فاصله داشت. در همان پیامی که سفارشم را ثبت کردم، به روز رس، زمان تحویل را نیز دریافت کردم.

اشاره کوتاه: در کمک به مشتریان خود در تعامل با شما فعال باشید. این عملکرد را در برنامه خود تنظیم کنید و به آنها اطلاع دهید که باید برای تعامل آسان به آنجا بروند.

بازاریابی محاوره ای را در عمل ببینید

اخیراً یک شب فیلم بداهه با دوستان داشتم. همانطور که هر عاشق فیلم می داند، تجربه بدون غذای مورد علاقه شما کامل نیست. انتخاب من همیشه پیتزا است، بنابراین تلفنم را برداشتم تا با نزدیکترین پیتزا فروشی سفارش بدهم. می‌خواستم این کار را در سریع‌ترین زمان ممکن بدون قطع ، گفتگوی گروهی یا از دست دادن خنده بعدی انجام دهم.

Serasa همچنین توانست قراردادهای سطح خدمات (SLA)، ا،امات اقامت داده و سرعت نوآوری را بهبود بخشد.

با استفاده از یک ربات چت یا یک برنامه پیام رس، مانند واتس اپ، بازاریابی مکالمه به برندها اجازه می دهد تا از طریق مکالمه یک به یک با مشتریان، این خواسته ها و انتظارات را برآورده کنند. به جای صرف ساعت ها یا حتی روزها برای برقراری ارتباط با مشتریان از طریق ایمیل، شرکت ها می توانند در زمان واقعی چت کنند – با مشتریان در جایی که هستند ملاقات کنند و مشکلات آنها را به سرعت حل کنند.

با کشف محصول مبتنی بر پیام و پیام‌های شخصی‌شده، خدمات مشتری خود را به سطح بعدی ارتقا دهید.


3. بازاریابی محاوره ای با کشف ترجیحات مشتری وفاداری ایجاد می کند

مقالاتی درباره بازاریابی که فقط برای شما انتخاب شده اند را در صندوق ورودی خود دریافت کنید

<،on name="Subscribe" cl،="wp-block-salesforce-blog-newsletter-signup__submit btn btn-lg btn-primary form-subscribe-modal-open">

ثبت نام کن

2. بازاریابی محاوره ای باعث ایجاد وفاداری در کانال های ترجیحی مشتری می شود

احساس می کند (Experian) یک شرکت گزارش اعتبار، اعطای اعتبار و مدیریت اعتبار در برزیل است. با وجود بدهی بخش بزرگی از جمعیت برزیل، Serasa از مشتریان خود برای مذاکره مجدد و بهبود امتیازات اعتباری خود پشتیب، می کند. با این حال، آنها به یک راه موثرتر برای برقراری ارتباط نیاز داشتند که تجربه بهتری برای مشتری و کارایی کارکنان بهبود بخشد.

پاتریشیا کامیلو، مدیر Serasa، گفت: «سراسا نحوه ارتباط ما با مشتریان را با استفاده از واتس‌اپ برای ارتقای تجربه مشتری از طریق شخصی‌سازی و تجربه‌ای یکپارچه که اطلاعات امن را در خود جای داده است، متحول می‌کند.»

برای مشتری، این یک تجربه راحت، تعاملی و ناهمزمان است که باعث می‌شود آنها برای ،ب اطلاعات بیشتر بازگردند. برای بازاریاب، این راهی برای ایجاد وفاداری مشتری و تمرکز بر روابط بلندمدت به جای معاملات منفرد است.

آنها به جای اینکه مستقیماً با یک نماینده صحبت کنند، گفتگو را با یک ربات چت در وب سایت شما شروع می کنند. چت بات ها از هوش مصنوعی استفاده می کنند تا بفهمند مردم چه می پرسند و چگونه به شیوه ای م،ادار پاسخ دهند.