چگونه Salesforce برنامه های آموزشی فراگیر در سراسر جهان ایجاد می کند

وبلاگ The Trailblazer

بینش های متخصص را کشف کنید تا به شما در توسعه حرفه خود، ارتباط با Trailblazers، یادگیری Salesforce و ،ب گواهینامه کمک کند. راهنمای نحوه عملی، دیدگاه‌های معتبر همتایان، و داستان‌های الهام‌بخش Trailblazer را کاوش کنید.


مقالات پرطرفدار

نمودار میله ای روی صفحه کامپیوتر

هیچ ، نمودارهای شما را درک نمی کند – در اینجا نحوه تغییر آن آمده است

اولویت دادن به محیط کاری که برای برابری ارزش قائل است، نه تنها تنوع محیط کار را بهبود می بخشد، بلکه کارمندان ماهرتری را نیز جذب می کند.

ببینید که چگونه استخدام استعدادهای مختلف تأثیر قابل توجهی بر تجارت می گذارد

ما ارزش برابری خود را از طریق برنامه‌های برابری خود، و همچنین شیوه‌های استخدام فراگیر خود، جذب استعدادها از پیشینه‌های مختلف و جوامع کم‌نمایش، تجسم می‌دهیم. ،ب و کار شما می تواند همین کار را با شراکت انجام دهد ارائه دهندگان آموزش مجاز نیروی فروش تا استعدادهای جدید را به نیروی کار خود منبع و هدایت کنید.

برنامه ارائه دهنده آموزش نیروی فروش را کشف کنید

ارائه دهندگان آموزش مجاز را کشف کنید که تجربیات یادگیری مشابه ما را به صورت حضوری و مجازی در سراسر جهان ارائه می دهند.


ارائه دهندگان آموزش Salesforce شرکای جه، هستند که مجاز به ارائه Trailhead Academy هستند ک، های متخصص و از طرف ما تخصص Salesforce را ایجاد کنید. ما با هم کار می کنیم تا پیشنهادات آموزشی را طراحی کنیم و مواد آموزشی را ارائه کنیم که ارائه دهندگان آموزش می توانند از آنها برای توانمندسازی Trailblazer ها از جوامع مربوطه خود استفاده کنند. به این ترتیب، Trailblazer ها در سراسر جهان می توانند مهارت های اساسی، نرم و فنی مورد نیاز برای قرار گرفتن در ا،یستم Salesforce را بیاموزند.

با توجه به الف نظرسنجی Gl،door از سال 202076 درصد از جویندگان کار و کارمندان گزارش می دهند که “نیروی کار متنوع عامل مهمی در ارزیابی شرکت ها و پیشنهادات شغلی است.”

استعدادهای درجه سوم بومی مائوری و اقیانوس آرام ذهنیت انعطاف پذیری، نوآوری و اصالت را در محل کار به ارمغان می آورد. دیدگاه فرهنگی منحصربه‌فرد te ao Maori (منظره جهان از دریچه مائوری) و اقیانوس آرام برای تصمیم‌گیری، طراحی و راه‌حل‌هایی برای نابرابری‌ها در بخش‌های کلیدی مانند بهداشت و آموزش، و بازتاب واقعی جوامعی که به آنها خدمت می‌کنند، بسیار مورد توجه است. ”

آن فیتزمانو، مدیر عامل، TupuToa

ایجاد یک نیروی کار متنوع با ایجاد یک فرهنگ کاری آغاز می شود که به تنوع و برابری ارزش می دهد. یکی از ارزش های اصلی ما در Salesforce برابری است. ما می‌خواهیم همه – بدون توجه به نژاد، ،ت، گرایش ،، وضعیت اقتصادی و ناتو،‌های قابل مشاهده یا نامرئی‌شان- از فرصت برابر برای ایجاد شغل با Salesforce برخوردار باشند.

و از آنجا که ارائه دهندگان آموزش ماموریت های منحصر به فردی دارند – مانند موسسه فناوری نابینایان، که فرصت های حرفه ای را برای افراد دارای معلولیت پیش می برد و TupuToa، که مسیرهای شغلی را برای رهبران مائوری و اقیانوس آرام ایجاد می کند – آنها شریک من،ی برای کار برای یافتن استعدادهای جدید و متنوع هستند.

5 دقیقه مطالعه

سه نفر در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک رهبر بهتر در جلسه Dreamforce صحبت می کنند.

آیا می خواهید رهبر بهتری شوید؟ کنترل را رها کنید

نه تنها این، شرکت هایی که نیروی کار متنوع را در اولویت قرار می دهند، تأثیر تجاری قابل توجهی از جمله افزایش در موارد زیر را مشاهده می کنند:

  • نوآوری: یک محل کار متنوع امکان ایده ها و فرآیندهای بیشتری را فراهم می کند. این تنوع استعداد به م،ای طیف گسترده‌تری از مهارت‌ها در میان کارکنان و همچنین تجربیات و دیدگاه‌های متنوع است که پتانسیل بهره‌وری را افزایش می‌دهد. با در آغوش گرفتن کارکنان از طیف وسیعی از فرهنگ ها، شرکت ها می توانند بهتر با تفاوت های ظریف در بازار جه، مق، کنند.
  • استعدادهای برتر: شرکت هایی که نیروی کار متنوعی دارند اغلب به ،وان کارفرمایان بهتر تلقی می شوند. کارمندان بالقوه کارفرمایی می خواهند که همه پیشینه ها را بپذیرد و با آنها مدارا کند و با کارکنانشان منصفانه رفتار کند.
  • سودآوری: اگر کارمندان یا مشتریان بالقوه ببینند که یک شرکت نماینده محل کار متنوعی است، این احساس را در آنها ایجاد می کند که می توانند بیشتر با شرکت ارتباط برقرار کنند. دیدن افراد بالغ، دارای توانایی های متفاوت و دارای تنوع قومیتی، متقاضیان را تشویق به درخواست می کند، شهرت مثبتی را ارتقا می دهد، آگاهی بازار را افزایش می دهد و پایگاه مشتری متنوع تری ایجاد می کند.

ا،یستم Salesforce در حال رشد است و 9.3 میلیون شغل جدید Salesforce تا سال 2026 ایجاد می شود و انتظار می رود تقاضا برای مهارت های دیجیتال بیش از بیش از این افزایش یابد. 50 درصد تا سال 2025. از آنجایی که شرکت‌ها به دنبال استعدادهای جدید با این مهارت‌های دیجیتالی پرتقاضا هستند، من شما را به چالش می‌کشم تا خلاق باشید و کشف کنید که چگونه می‌تو،د م،ن استعداد خود را گسترش دهید.

ما در سفری برای ایجاد فرصت‌های یادگیری فراگیر برای همه، برای کمک به تنوع و توانمندسازی ا،یستم Salesforce هستیم. ما از شما دعوت می کنیم که همراه باشید! ارائه دهندگان آموزش نیروی فروش را کاوش کنید تا از استعدادهای جدید بهره ببرید و تنوع را در محل کار خود گسترش دهید.

ارائه دهندگان آموزش مجاز نیروی فروش

5 دقیقه مطالعه


منبع: https://www.salesforce.com/blog/inclusive-training/

شما همیشه به Salesforce اعتماد کرده‌اید تا شما را در مسیر تغییر هدایت کند، و اکنون زمان آن فرا رسیده است که ،ب‌وکارها تنوع و برابری را در محیط کار به ارمغان بیاورند تا نوآوری بیشتری داشته باشند، استعدادهای بیشتری جذب کنند و سودآوری را افزایش دهند.

ایجاد و ترویج فرهنگ شمول

نمایندگی متخصصان نابینا در گفت،ای حیاتی نیروی کار برای ایجاد یک خط لوله استعداد واقعاً فراگیر ضروری است.

مایک هسموسس و مدیر اجرایی موسسه فناوری نابینایان