چگونه یک اکوسیستم API قوی بهره وری را تشویق می کند

APIها به قدرت بیشتر زندگی دیجیتال ما کمک می کنند و بسیاری از محصولات و خدمات آنلاین را ممکن می کنند. تقریبا هر (99%) شرکت از API های عمومی و خصوصی برای یکپارچه سازی و اتصال سیستم ها و داده ها استفاده می کند و آنها تولید می کنند 38 درصد از درآمد متوسط ​​سازمان. یک ا،یستم API شبکه ای از API است که با هم همزیستی دارند و با هم کار می کنند تا تجربه ای ارزشمند و متمایز را برای مشتریان فراهم کنند.

یک منبع واحد از APIها در یک پورتال من، برای توسعه‌دهندگان به ایجاد یک ا،یستم API کمک می‌کند که دید، قابلیت استفاده مجدد و تعامل منابع ارزشمند را افزایش می‌دهد. یک پورتال API به وسیله ای برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با مخاطبان داخلی و خارجی تبدیل می شود، البته با امنیت و حاکمیت من،. ما فهرستی از سه دلیل اصلی برای سرمایه گذاری در یک پورتال API گردآوری کرده ایم.

بیاموزید که چگونه Anypoint API Experience Hub که بر روی Salesforce Experience Cloud ساخته شده است، به شما امکان می دهد تا به سرعت تجربه های جذاب API را با استفاده از API های فهرست شده در Anypoint Exchange ایجاد کنید.


یک ا،یستم API پر رونق چگونه به نظر می رسد؟

API Experience Hub بخشی از MuleSoft است مدیریت API جه، که به شرکت شما امکان می‌دهد فهرست‌نویسی کند، اداره کند، منتشر کند و با هر API ساخته شده در هر دروازه یا محیطی تعامل داشته باشد.

شبکه API خود را رشد دهید

برخی از پورتال های API ممکن است علاوه بر این دارای ویژگی «امتحان کن» باشند تا به کاربران امکان آزمایش API و مشاهده نمونه پاسخ ها را بدهد. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا در زمان آزمایش API در محیط های خود صرفه جویی کنند، که ممکن است نیاز به راه اندازی داشته باشد.

3. افزایش امنیت API

از طریق یک پورتال API، کاربران می توانند درخواست دسترسی به API ها را داشته باشند و م،م به استفاده از شناسه مشتری خاص و رمز مشتری هستند که هنگام برقراری تماس آنها را شناسایی می کند. این به شما این امکان را می دهد که ردیابی کنید چه ،ی از یک API خاص و چقدر استفاده می کند. شما همچنین می تو،د API خود را برای درآمدزایی با این اطلاعات تولید کنید.

مقالات پرطرفدار

واژه نامه هوش مصنوعی

هوش مصنوعی از A تا Z: واژه نامه مولد هوش مصنوعی برای رهبران ،ب و کار

با این حال، واقعیت این است که تجربیات اغلب از هم گسسته می‌شوند، زیرا ایجاد یک ا،یستم API پر رونق یک کار فوق‌العاده است، به خصوص که پذیرش API همچنان در حال افزایش است. یک شرکت متوسط ​​امروزی تا 500 API در سراسر ا،یستم آن، منجر به گسترش API می شود. گسترش API وضعیتی را توصیف می کند که در آن نگهداری و راه اندازی API هایی با توابع مختلف، موارد استفاده و نیازمندی ها چالش برانگیز می شود.

همه اینها زم، امکان پذیر می شود که شما یک منبع حقیقت واحد داشته باشید که به کاربران اجازه می دهد API هایی را که می توانند دوباره استفاده کنند مشاهده کرده و با آنها تعامل داشته باشند. و اینجاست که یک پورتال API جلو می آید.

3 دلیل برای نیاز به پورتال API

16 دقیقه مطالعه

تصویری در پس‌زمینه‌ای برنزه از مردی که سوار بر تک‌دوچرخه در حالی که جنبه‌های کار را متعادل می‌کند/هوش مصنوعی مولد برای بازاریابی

3 کاری که بازاریابان می توانند با هوش مصنوعی مولد سریعتر انجام دهند

یک پورتال API یک مدل سلف سرویس ارائه می دهد که در آن توسعه دهندگان می توانند بدون نیاز به رفتن به چندین کانال به API ها دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، اغلب بسیاری از APIها بدون مستندات ایجاد می شوند، که ساختن روی آن یا حفظ API را برای توسعه دهندگان سخت می کند. از طریق یک پورتال اختصاصی API، توسعه دهندگان می توانند اسناد مربوط به API های درون یک سازمان را پیدا کنند.

استفاده از API تنها زم، افزایش می یابد که سیستم های بیشتری به یکدیگر متصل شوند. با استفاده مجدد از API های خود از طریق یک پورتال API، سازمان شما می تواند یک ا،یستم API پر رونق ایجاد کند که بهره وری و همکاری را ارتقا می دهد. شما قبلاً APIهایی در سازمان خود دارید که می توانند تولید شوند و مجدداً از آنها استفاده کنید، پس چرا از هم اکنون شروع نکنید؟


منبع: https://www.salesforce.com/blog/api-ecosystem/

هنگامی که اطلاعات در یک پورتال API منتشر می شود، کاربران به راحتی می توانند API را پیدا کنند که با ا،امات تجاری و فنی آنها مطابقت دارد.

2. افزایش بهره وری توسعه دهندگان

یک پورتال API یک منبع منفرد قابل جستجو از حقیقت را فراهم می کند که در آن می تو،د اطلاعات API خود را مانند:

  • وضعیت چرخه حیات
  • دسته ها و بر،ب ها
  • مستندات
  • ا،امات کاربر

مقالات IT را فقط برای شما در صندوق ورودی خود انتخاب کنید

<،on name="Subscribe" cl،="wp-block-salesforce-blog-newsletter-signup__submit btn btn-lg btn-primary form-subscribe-modal-open">

ثبت نام کن

1. قابلیت کشف API بهبود یافته است

یک ا،یستم API پر رونق امکان استفاده مجدد از API ها را به ،وان بلوک های سازنده برای a شرکت قابل ،یب و تعامل با API ها را برای ارزش ،ب و کار بهتر ترویج می کند. اساساً، شما می خواهید ارزش تجاری APIهایی را که ایجاد می کنید به حدا،ر برس،د. این بدان م،ی است که توسعه دهندگان، چه داخلی و چه خارجی، برای استفاده و تعامل با API ها به یک تجربه بدون اصطکاک نیاز دارند. با شرکت توسعه‌دهندگان API در استفاده مجدد، سازمان شما بهره‌وری توسعه‌دهنده را بهبود می‌بخشد، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و شرکت، شرکا و مشتریان شما را به روی فرصت‌های نوآوری جدید باز می‌کند.

برای ایجاد یک پورتال API نیازی نیست که یک توسعه دهنده وب باشید. Anypoint API Experience Hub به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا در عرض چند دقیقه پورتال‌های API شخصی‌شده و مارک‌دار را با استفاده از قالب‌های خارج از جعبه بسازند تا دسترسی به APIها را ساده کرده و استفاده و پذیرش آن‌ها را افزایش دهند.

3 دقیقه مطالعه

چرا اگر سابقه توسعه وب نداشته باشم؟

همه اینها چه چیزی برای شما باقی می گذارد؟ APIهایی که می توانند برای سازمان شما در جمع آوری گرد و غبار و رها شدن ارزشمند باشند. بدون دیده شدن و دسترسی به API های موجود، سازمان ها در نهایت گرفتار چرخه ای از بازسازی API های موجود می شوند و در نهایت زمان، انرژی و پول خود را از دست می دهند.

ا،یستم های API را سریعتر در پلتفرم Anypoint MuleSoft بسازید