نتایج نظرسنجی “آبیزمال” شکاف هایی را در فرهنگ Salesforce نشان می دهد

اگرچه کارکنان به سوالات مربوط به اخلاق پاسخ مثبت دادند، اما نارضایتی گسترده ای از امنیت شغلی، مدیریت، اعتماد و موارد دیگر وجود دارد.

امیدواریم تعهد ما را در هر تجربه ای که در اینجا به ،وان یک کارمند دارید ببینید و احساس کنید.

نیروی فروش برت تیلور، مدیر عامل شرکت در پایان سال گذشته استعفا داد که منجر به کاهش پنج درصدی قیمت سهام Salesforce شد.

این یک تصویر ،یبی برای Salesforce از ژانویه بوده است. در حالی که دو مجموعه مثبت از نتایج سه ماهه داشته است و موارد جدیدی را به C-Suite اجرایی خود اضافه کرده است، رشد درآمد سه ماهه اول 2024 کمترین میزان در 13 سال گذشته بوده است.

نتایج: خوب، بد و زشت

به طور مشابه، 88 درصد معتقدند که مدیران آنها بر روی نتایج تمرکز کرده اند و در عین حال به سلامت تیم نیز اهمیت می دهند.

در مرحله بعد، سرمایه گذاران فعال برای کاهش شدید هزینه ها فشار آوردند، در حالی که ظاهراً می خواستند Slack را از خط مقدم پیام رس، Salesforce تغییر دهند.

رهبران شما همه در این زمینه هستند – آنها روی الهام بخشیدن به شما با استراتژی، ایجاد اعتماد و ارتباط بیشتر، ساده ، نحوه کار شما، و همسویی حرفه و پاداش متمرکز هستند.

در حالی که نتایج افتضاح هستند، من کمی بهتر از این که بسیاری از مردم همین احساس را دارند، احساس می کنم.

فقط نیمی (50 درصد) از کارمندان فکر می کنند که فضای اعتماد در Salesforce وجود دارد.

به نظر می رسد که Salesforce کار خود را به پایان رسانده است و نه تنها اعتماد کارکنان خود را جلب کرده است، بلکه اقداماتی را برای بهبود رفتار اخلاقی در شرکت و ارزیابی اثربخشی مدیران انجام می دهد.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که تنها 49 درصد از کارکنان Salesforce معتقد بودند که تصمیمات رهبری ارشد با ارزش‌های اصلی شرکت مطابقت دارد.

بد: این گزارش همچنین نتایجی را نشان می‌دهد که تا حد زیادی منفی نبودند، اما احتمالاً زنگ خطر را به صدا در خواهند آورد.

سخنگوی Salesforce این داده ها را به Insider تایید کرد و اظهار داشت: “به لطف کارمندانمان، ما پیشرفت فوق العاده ای در تحول شرکت خود داشته ایم.

این اولین نظرسنجی از کارمندان است که از زم، که شرکت شروع به ا،اج دسته جمعی در اوایل سال کرد، منتشر شد.

“و در حالی که کار سخت در حال انجام است، چیزهای بیشتری در راه است.

احساس امنیت شغلی نیز پایین بود و تنها 37 درصد گزارش دادند که آینده بلندمدت خود در Salesforce امن است.

در ماه بعد، Salesforce 258 شغل دیگر را با وجود این کاهش داد مارک بنیوف، مدیرعامل Salesforce، در رویکرد “اوهانا” خود به کارمندان اطمینان می دهد، به این م،ی که او می خواهد تجارت را حول خانواده و حمایت متمرکز کند.

به طور نگران کننده، 13 درصد از پاسخ دهندگان گزارش دادند که رفتارهای غیراخلاقی یا رفتار نادرست را در شرکت مشاهده کرده اند.

بخش مهمی از این بازخورد کارکن، است که دریافت می کنیم، که به ما کمک می کند تا فرهنگ خود را به طور مداوم شکل دهیم.

برنت هایدر، رئیس HR در Salesforce، در مورد نتایج به کارمندان Slack صحبت کرد، اینسایدر فاش کرد: “تیم رهبری اجرایی، همراه با رهبران شما، متعهد به ارائه شفافیت، ثبات و بهبودی هستند تا ما را به جلو حرکت دهند و فرهنگ خود را قوی تر از همیشه بسازیم.

حداقل با دو نتیجه مثبت سه ماهه در کیف قدمی در مسیر درست برداشته است.

“همچنین به راهنمایی در جایی که ما نیاز به اقدام داریم کمک می کند و نقاط قوت را که باید در آنها سرمایه گذاری کنیم را برجسته می کند.”


منبع: https://www.cxtoday.com/crm/abysmal-survey-results-s،w-،s-in-salesforces-culture/

زشت: کمترین پاسخ مطلوب از سوی کارمندان شامل تنها 34 درصد بود که معتقد بودند شرکت در حفظ بااستعدادترین کارکنان خود عملکرد خوبی دارد.

آمار وحشتناک دیگری ظاهر شد که تنها 56 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که Salesforce به طور مؤثر تجارت را در کنار فعالیت های اضافی خود برای ایجاد تغییر اداره می کند.

یکی از کارمندان در یک بحث داخلی Slack نوشت:

به ،وان مثال، از کارمندان پرسیده شد که آیا مدیران آنها محیط کاری فراگیر را ترویج می کنند، که تنها 89 درصد با آن موافقت ،د.

مدیران باز هم ضعیف به نظر می رسند، تنها 87 درصد از کارمندان آنها را به ،وان موفقیت آمیز نگه داشتن تیم ها و حرکت رو به جلو می دانند.

یک نظرسنجی داخلی فاش شده از 57000 کارمند Salesforce نگر، های عمده ای را برای رهبران این شرکت آشکار کرده است.

نشانه‌ی احتمالی بی‌تفاوتی نسبت به شرکت با این واقعیت آشکار شد که فقط 88 درصد گفتند که مایلند برای انجام کار بیشتر هزینه کنند.

به نظر می‌رسد که این ممکن است محرک مستقیم ا،اج‌های انبوه Salesforce در ژانویه امسال باشد که ده درصد از شرکت را بیکار کرد.

خوبی ها: سوالات با پاسخ های مثبت شامل عدم احساس فشار برای انجام رفتارهای غیراخلاقی بود (97 درصد)، 95 درصد گفتند که تخلف یا نگر، های اخلاقی را گزارش می کنند، و 92 درصد اعلام ،د که می دانند چگونه از کانال های گزارش شرکت برای نگر، های اخلاقی یا سوء رفتار استفاده کنند.

نتایج نظرسنجی بدون شک به دلیل طوفان سال گذشته برای این شرکت بود.