مرخصی داوطلبانه امتیازی است که شرکت شما اکنون به آن نیاز دارد

با در نظر گرفتن تمام عوامل مختلفی که ممکن است در بازی وجود داشته باشند، چندین قدم جلوتر فکر کنید. به ،وان مثال، Salesforce به کارمند، که به برخی از نقاط عطف VTO می رسیدند، کمک های مالی به هدف خود، بدون سقف، جایزه می داد. وقتی این ناپایدار شد، ما برنامه ها را دوباره کار کردیم و در عین حال تلاش های کارمند را به رسمیت شناختیم.

پیگیری فعالیت

کمتر از 30 درصد از شرکت های مورد بررسی با وجود این واقعیت که توسط انجمن مدیریت منابع انس، یک مزیت استراحت داوطلبانه (VTO) شرکت های دارای فرهنگ داوطلبانه روحیه بهتری دارند، حفظ، مشارکت کارکنان و ادراک برند.

او گفت 13500 کارمند حداقل به هفت نقطه عطف تاثیرگذار رسیده اند.

تصویر همیشه سبز


منبع: https://www.salesforce.com/blog/volunteer-time-off/

برع،، شرکت‌هایی که مکان‌های کاری آرم، ایجاد می‌کنند، فرهنگ شمول، هدف، گوش دادن، مراقبت و همدلی را پرورش می‌دهند.

چگونه برنامه VTO خود را ایجاد کنید

شما و ،ب و کارتان این قدرت را دارید که تغییرات واقعی را برای کارمندان، جامعه و جهان اعمال کنید. تجارت واقعاً بزرگترین بستر برای تغییر است.

اندازه گیری تأثیر اعطای شرکت برای دریافت کنندگان آسان تر از اندازه گیری تأثیر VTO بر تعامل و روحیه کارکنان است. Salesforce چگونه تأثیر کارکنان را اندازه گیری می کند؟ تیم اولسن داده‌های نظرسنجی را جمع‌آوری می‌کند تا درک بهتری از نحوه الهام گرفتن کارکنان برای ارتباط با جامعه به روش‌های م،ادار و پایدار داشته باشد.

Salesforce بر این اصل بنا شد که مشاغل می توانند تأثیر اجتماعی زیادی داشته باشند. این شرکت هر سال یک مزیت VTO بالاتر از میانگین 56 ساعت یا 7 روز کاری را به کارکنان ارائه می دهد. آن‌ها می‌توانند از این زمان برای داوطلب شدن در یکی از سازمان‌های غیرانتفاعی که Salesforce به طور رسمی از آن پشتیب، می‌کند استفاده کنند – این شرکت میلیون‌ها دلار برای حمایت از آموزش، توسعه نیروی کار و طرح‌های عدالت اقلیمی متعهد شده است – یا به انتخاب خودشان.

تصویری از ص،ه آبی

به جای صرف وقت یا پول برای هر مشکل تصادفی، به اه، خاص خود فکر کنید. چه تغییری را می‌خواهید تحت تأثیر قرار دهید و کجا می‌تو،د بیشترین تأثیر را داشته باشید؟ اه، خود را به صورت کتبی رسمی کنید و مطمئن شوید که همه کارکنان از آنها و نحوه مشارکت آنها آگاه هستند. انجام این کار باعث می‌شود همه چیزهایی برای جمع شدن در اطرافشان فراهم کنند.

طرح با مقیاس در ذهن، اما با بودجه ای که در اختیار دارید

بسیاری از شرکت ها به کارمندان نوعی فرصت داوطلبانه ارائه می دهند، اما اغلب یک روز داوطلبانه یا جمع آوری پول برای خیریه ها است.

برنامه‌های مشارکت داوطلبانه بسازید که با حوزه‌های تمرکز استراتژیک شما یا آنچه که ،ب‌وکارتان روی آن تمرکز دارد، همسو باشد. در حالی که کارمندان باید آزاد باشند تا هر طور که می خواهند داوطلب شوند، سعی کنید آنها را به سمت فرصت هایی هدایت کنید که قبلاً تعهد مالی می دهید. سعی کنید کارمندان را با سازمان هایی که از آنها حمایت می کنند جفت کنید.

تمرکز

تحقیقات جدید گالوپ دریافتند که تعداد کارگر، که می گویند از کار خود ناراضی هستند و از برآورده نشدن نیازهایشان خشمگین هستند رو به افزایش است. یک دلیل: آنها احساس نمی کنند که با ماموریت یا هدف شرکت مرتبط هستند.

بث بنگتسون، مدیر عامل و بنیانگذار Working for Women، که ،ب و کارها را با سازمان های غیرانتفاعی که از ،ن به حاشیه رانده حمایت می کنند، مرتبط می کند، در هاروارد بیزینس ریویو می نویسد. گفت این تلاش‌های یک‌باره می‌تواند مزایای کوتاه‌مدتی را به همراه داشته باشد که همه می‌توانند نسبت به آن احساس خوبی داشته باشند، اما «همیشه با هدف و اه، شرکت همسو نیستند و تأثیر ماندگاری برای شرکت‌ها، کارکنان آن‌ها یا شرکت‌ها ندارند. غیر انتفاعی.»

اوقات فراغت داوطلبانه را به بخشی اصلی از مشارکت کارکنان تبدیل کنید

در Salesforce، کارمند، که حداقل به 7 نقطه عطف دست یابند – تکرار مشارکت های داوطلبانه، اهدای مهارت ها، پیوستن به هیئت مدیره، سازماندهی یک رویداد تیمی و غیره – برای کمک هزینه به یک سازمان واجد شرایط به انتخاب خود وارد قرعه کشی می شوند. این علاوه بر مسابقات استاندارد شرکت با سازمان های واجد شرایط است.

بازارهای محلی را در نظر بگیرید

،ب‌وکارها در Team Earth ارزش‌های خود را با اصلاح موارد ،اب زندگی می‌کنند. دسترسی، فرصت ها و حقوق برابر برای همه. وقتی همه ما تلاش می کنیم تا متحدان فعالی باشیم، به سمت جه، برابرتر، عادلانه تر و فراگیرتر کار می کنیم.

اولسن گفت: «ما همچنین به مشارکت در برنامه‌هایمان نگاه می‌کنیم، و اینکه چند نفر به هر یک از نقاط عطف تأثیر می‌رسند. «یک بار در هر سه ماه، کارمند، که به آستانه‌های مشخصی رسیده‌اند برای دریافت کمک هزینه در قرعه‌کشی شرکت می‌کنند. این باعث می‌شود آنها انگیزه داشته باشند و احساس کنند به خاطر روش‌های متفاوتی که ارائه می‌دهند، شناخته شده و ارزشمند هستند.»

بیاموزید که چگونه ،ب و کار شما می تواند تفاوت ایجاد کند

از ابزارهایی استفاده کنید که به کارکنان کمک می کند فرصت هایی را پیدا کنند که با ابتکارات سازم، همسو باشد. Salesforce ابزار دیجیتالی خود به نام Volunteerforce را ساخته است که به کارمندان اجازه می‌دهد ساعت‌های VTO خود را ثبت کنند، فعالیت‌های داوطلبانه تیم را سازماندهی کنند و فرصت‌ها را بر اساس مهارت، نوع پروژه، مدت زمان و مکان جستجو کنند. اولسن می‌گوید: «من فکر می‌کنم بسیاری از شرکت‌ها شروع به مدیریت این کار با صفحات گسترده ا،ل می‌کنند، یا با شخصی در منابع انس، که این کار را کناری مدیریت می‌کند، اما به سرعت غیرقابل مقیاس‌پذیر و ناپایدار می‌شود. چندین شرکت وجود دارد، از جمله VolunteerHub و آن را به جلو دنبال کنید، که برنامه های ردیابی داوطلبانه را ارائه می دهد.

با ایجاد نقاط عطف تأثیرگذار، کارکنان را تشویق کنید

به #TeamEarth بپیوندید

ما در طول سال ها چیزهای زیادی در مورد اینکه VTO چگونه بر نیروی کار ما و جامعه تأثیر می گذارد آموخته ایم. ما خوشحالیم که تخصص و بهترین تجربیات خود را در اینجا به اشتراک می گذاریم.