طراحان پیشرو در آینده ای مولد هوش مصنوعی

هدایت طراحان UX در ابهام یک هوش مصنوعی مولد می تواند چالش برانگیز باشد، اما همچنین فرصتی برای خلاقیت و نوآوری است.

نماد / ت،یم کننده / افزایش

داستان های مرتبط

شخص یک دستش را باز می کند تا تصویری از کره زمین با نمادهایی که هوش مصنوعی و مهارت های طراحی را به تصویر می کشد را در دست بگیرد.

اگر طراحی شما نیاز کاربر را برطرف نمی کند، پس این فناوری به خاطر فناوری است. و این پذیرش فراتر از تبلیغات اولیه نیست.

آزمایش و تکرار کنید

یک شیرجه عمیق تر انجام دهید

آزمایش با ابزارها، روش ها و رویکردهای جدید ضروری است. همکاری بین اعضای تیم، به ویژه در هنگام کار بر روی پروژه های پیچیده، حیاتی است. طراحان باید با دانشمندان داده و توسعه دهندگان همکاری نزدیک داشته باشند تا اطمینان حاصل کنند که سیستم هوش مصنوعی مولد بر اساس یک پایه فنی محکم ساخته شده است و طراحی به طور موثر اجرا می شود. طراحان باید با تکنیک‌ها و رابط‌های هوش مصنوعی مولد مختلف آزمایش کنند و بر اساس بازخورد کاربران و ذینفعان تکرار کنند.

ملاحظات اخلاقی فناوری جدید را در نظر بگیرید

برای طراحی یک محصول، ابتدا باید دامنه را بشناسید. برای هوش مصنوعی مولد، طراحان باید اصول یادگیری ماشینی (ML) و هوش مصنوعی را برای طراحی راه حل های موثر درک کنند. این شامل یادگیری در مورد آماده سازی داده، مهندسی ویژگی، مدل سازی ML، ارزیابی مدل، و بهینه سازی است.

ما عواملی را که بر پذیرش محصول تأثیر می‌گذارند مطالعه کردیم و یک استراتژی تصمیم‌گیری برای کمک به تیم‌ها در شناسایی موانع احتمالی ایجاد کردیم.

نمای جانبی نمایه دو زن که با یکدیگر همکاری می کنند و به صفحه لپ تاپ در یک محیط اداری شهری نگاه می کنند.

طراحی تعامل، طراحی سیستم‌ها، توانایی برقراری ارتباط ایده‌ها و تمرین انسان محور از ابتکارات هوش مصنوعی مولد سود می‌برند.

تصویر یک جفت دست را نشان می دهد که یک تلفن همراه را گرفته و به آن ضربه می زند.  ایموجی های قلب زیادی بالای صفحه نمایش شناور هستند.

دفتر استفاده اخلاقی و انس، Salesforce بر اساس ما ساخته شده است اصول هوش مصنوعی قابل اعتماد با مجموعه ای جدید از دستورالعمل ها متمرکز بر توسعه و اجرای مسئولانه هوش مصنوعی مولد.

به این فکر کنید که می خواهید به چه ،، خدمت کنید و به چه چیزی نیاز دارند. با درک چالش های کاری کاربران شروع کنید و سیستم هایی بسازید که تجربه مشتری را بهبود می بخشد. همانطور که ما با آنچه LLM ها می توانند انجام دهند دست و پنجه نرم می کنیم، باید درک کنیم که آنها با دقت مبارزه می کنند و مستعد توهم هستند. ارزیابی ریسک نیز مهم است زیرا موارد استفاده من، برای طراحی UX و هوش مصنوعی مولد را بررسی می کنیم. آیا ،وجی تولید شده می تواند آسیب زا باشد یا پیامد خطاها واقعا کم است؟ ایجاد تعادل بین ریسک و ارزش در حین طرح ایده‌ها با ذینفعان از اهمیت بالایی برخوردار است.

واضح و شفاف ارتباط برقرار کنید

تصویر ،شتین

برای یافتن موارد استفاده من، با ذینفعان شریک شوید

ابهام تکنولوژی، نقش طراح و محدوده پروژه می تواند باعث شود اعضای تیم احساس نامطمئن یا غرق شدن کنند. در این مواقع پاسخ دادن به سوالات، ارائه بازخورد و ارائه منابع برای کمک به موفقیت آنها بسیار مهم است. مخصوصاً از آنجایی که هوش مصنوعی مولد صنعت را به سرعت متحول می کند، به ،یبی از تخصص فنی، رهبری قوی و مهارت های ارتباطی عالی نیاز دارد. مهم است که به طور واضح و شفاف ارتباط برقرار کنید.

طراحی UX برای هوش مصنوعی مولد شامل ایجاد رابط‌ها و تعاملاتی است که کاربران را قادر می‌سازد تا با سیستم هوش مصنوعی مولد تعامل داشته باشند و ورودی‌هایی به آن ارائه دهند. هدف از طراحی UX در این زمینه ایجاد یک بصری و تجربه کاربر جذاب که کاربران را قادر می سازد تا محتوا یا ،وجی جدید را به راحتی و به طور موثر تولید کنند.

علاوه بر به دست آوردن درک مفاهیم اصلی ML، ما باید خود را در زمینه LLM نیز سریع کنیم. ایجاد رابط هایی برای مهندسی سریع، تنظیم دقیق و غیره، به طراحان نیاز دارد که ابتدا این مفاهیم و نحوه کار آنها را درک کنند. من آزمایش‌های مش، را تشویق می‌کنم و فرهنگ یادگیری را از طریق آزمایش ایده‌های جدید و ریسک‌پذیری تقویت می‌کنم.

میکروسایت Experience Cloud می تواند اطلاعات ضروری را در دسترس نگه دارد و به تیم شما کمک کند تا روابط بهتری با مشتریان شما ایجاد کند.


منبع: https://www.salesforce.com/blog/،w-to-lead-ux-designers-or-any-team-into-a-generative-ai-future/

بکا گفت: “به طور کلی هر زمان که تیم من در مورد چیزی که ناشناخته یا خارج از کنترل آنها است استرس داشته باشد، من سعی می کنم آنها را تشویق کنم تا روی چیزهایی تمرکز کنند که می توانند کنترل کنند و اعتماد داشته باشند که هر چیز دیگری همانطور که باید انجام شود.” یوکلسون، مدیر ارشد سیستم های طراحی در Salesforce.

طراحان UX باید پیامدهای اخلاقی هوش مصنوعی مولد را در نظر بگیرند، مانند تقویت سوگیری های موجود در داده های آموزشی یا تولید محتوای مضر یا توهین آمیز. آنها باید سیستم هایی طراحی کنند که استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی مولد را ترویج کنند.