داده کاوی و مدیریت ارتباط با مشتری در IT

نرم افزار سی آر ام نیازمند نصب روی سیستم کامپیوتری است، به اشتراک گذاشتن اطلاعات در بستر نرم افزار نیازمند زیرساخت های شبکه از قبیل سرور و کابل های ارتباطاتی بین سیستم ها است، پس شبکه ی داخلی کسب و کارتان را نیز بایستی پیاده سازی کنید تا سیستم ها بتوانند اطلاعات را در بستر نرم افزار به اشتراک بگذارند. همچنین شما را به مطالعه مقاله 8 دلیل برای پیاده سازی سازی CRM دعوت می نماییم. باید توجه داشته باشید خرید سهند به تنهایی در صورت عدم پیاده سازی صحیح آن در شرکت خروجی به همراه نخواهد داشت. شمامیتوانید نرم افزارCRM رابدون استراتژی همراه پیاده سازی کنید، اما ممکن است اهداف عملیاتی به جای اهداف استراتژیک جایگزین شود؛ اهدافی مانند گرفتن اطلاعات از سیستم، سنجش فعالیتهای کارکنان، تهیه گزازشهای خط تولید، اهداف معتبر قابل دسترس هستند اما به بهبود ارتباط با مشتری کمک نخواهد کرد. به دلیل اهمیت تامین رضایت مشتریان در ارتباط با محصولات و خدمات، یک کارشناس امور مشتریان (CRM) وظیفه رسیدگی به درخواست مخاطبان، پیش بینی رفتار آنها و کسب اطلاعات از میزان رضایت مشتریان را برعهده دارد.

در بیانی دیگر، حدود 86 درصد شرکت های کانادایی به گونه ای سی آر ام (مدیریت ارتباط با مشتری) از استفاده می نمایند؛ با این حال به اعتقاد بسیاری، هنوز سرمایه گذاری در این زمینه در سالهای اخیر، به حدی که باید، نبوده است . اما نظرات جدید وی که در کتابهای کم حجم تر ، در سالهای اخیر، چاپ شده اند بیانگر دیدی وسیع تر می باشند . این نکات تنها بخشی از هزاران فایده نرم افزار crmهستند؛ تا زمانی که خودتان از این نرمافزار کاربردی استفاده نکنید، آنطور که باید و شاید با فواید و ویژگیهای آن آشنا نخواهید شد. با استفاده از ویژگیهای دیگری مانند: مدیریت صف فروش، ایجاد گزارش و تجزیه و تحلیل فروش، امکان پیش بینی فروش برای آینده از نظر اهداف فراهم میشود. نرمافزار CRM بازاریابی بهطورمعمول همه ویژگیهای CRMهای مبتنی بر تماس،مبتنی بر سرنخ و مکالمه را دارد. تفویض اختیار روحیه کارکنان را بالا می برد و روحیه کارکنان بر مشتریان تاثیر می گذارد. 5- نظارت مستمر و پایدار بر شرح وظایف کارکنان و نحوه عملکرد هر یک از آنها. نیازهای تجاری آینده را بر اساس دادههای مربوط به روندهای فروش گذشته پیشبینی کنید. به شما پیشنهاد میکنیم هماکنون نسبت به تهیه این نرمافزار جامع و کاربردی اقدام نمایید و یک تغییر و تحول اساسی در کسبوکارتان ایجاد کنید.

نرم افزار های CRM، ابزار هوشمند برای مدیران کسبوکارها هست تا به آنها تمام اهداف سازمانی با سرعت و دقت بالا به صورت سیستماتیک و برنامهریزیشده محقق شوند. سفارشی سازی – هرچه قابلیت سفارشی سازی یک نرم افزار بیشتر باشد، احتمالاٌ با دقت بالاتری به نیازهای شما پاسخ می دهد. بیشتر شرکتها، بانکهای داده ای عظیمی شامل داده های بازاریابی، منابع انسانی و مالی را دارا هستند. بعد نخست تمرکز بر مشتریان کلیدی: شامل تمرکز گسترده بر مشتری و تحویل مستمر ارزش افزوده به مشتریان کلیدی است. به عنوان نقطه شروع برای توسعه یک استراتژی CRM، کسب و کار شما باید مشخصات مشتری خود را شناسایی کند (به عنوان مثال نیازهای آنها، سطح رضایتشان و آنچه بر تصمیمات خریدشان تأثیر میگذارد). برنامه های CRM باید نشان دهنده این باشند که چگونه، استراتژی، کارکنان، فرآیندها و نرم افزار چگونه به طور بهینه سازماندهی شده اند تا به طور مستقیم بر مهمترین اهداف مشتری و درآمدی تاثیرگذار باشند. وقتی از ترکیب هر دو نوع کانال ارتباطی استفاده میکنید، قادر خواهید بود بخش خدمات به مشتری خود را بهینه کرده و بهترینهای ممکن را ارائه دهید. طی دو دهه گذشته سازمان های بسیاری به اهمیت رضایتمندی مشتریان خود واقف شده و دریافتهاند که حفظ مشتریان موجود به مراتب کم هزینه تر از جذب مشتریان جدیداست.

وقتی توانستید گزینههای مورد نظرتان را به دو یا سه مورد محدود کنید، با هر یک از این ارائهدهندگان تماس بگیرید و یک نسخهی دمو یا نمایشی سیستم را از آنها درخواست کنید. بستری را ایجاد کنید که کاربران شما بتوانند در مورد مسائل مرتبط با محصول شما بحث کنند ، نظرات خود را به اشتراک بگذارند و درباره نحوه استفاده حداکثر از محصول خود بیشتر بدانند. از طرف دیگر نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (crm) با در اختیار داشتن یک ساختار بهروز و با کیفیت ضمن جمعآوری اطلاعات و ذخیرهسازی آنها، با استفاده از تجزیه و تحلیل معیارهای مهم و تعریف شده بهترین رویکرد و نحوه عملکرد را در اختیار کاربران قرار میدهد. تقریباً هر ارتباط با مشتری ها یا CRM به شما اجازه میدهد با بارگزاری یک فایل CSV، اطلاعات را وارد کنید. سپس با انتخاب گزینه ی Next وارد مرحله ی بعدی می شویم. در این مرحله سندی تهیه میشود که در آن نحوۀ تفکر ما در رابطه با برنامۀ CRM خلاصه شده است. در این مرحله تمامی خصوصیاتی که می خواهیم روی سرور نصب کنیم را انتخاب می کنیم. اگر امکان داشته باشد ارتباطات باید به سمت خاصی حرکت کنند این همان کاری است که فروشندگان پیشرو انجام می دهند.

اکثر سیستمهای CRM دارای قابلیت الحاقی داخلی یا شخص ثالث برای ادغام با ارائه دهندگان خدمات ایمیل معروف هستند. عدم آموزش مناسب. سیستمهای مدیریت ارتباط با مشتری به طرز عجیبی پیچیده هستند، و انتظار استفادهی اعضای گروهتان از این سیستم، به سرعت پس از نصب آن، مثل این است که از فردی که شنا بلد نیست بخواهید در یک دریاچه شنا کند. مثلا شرکت های بزرگ نیازمند نرم افزاری اختصاصی و با کاربران زیاد و پایگاه داده ی بزرگ و پشتیبانی مناسب هستند و شرکت های کوچک نیاز به نرم افزاری با تعداد کاربران کم و قابل توسعه هستند، پس نیاز نیست که در ابتدای امر با خرید یک نرم افزار CRM پیشرفته و گران قیمت هزینه ای اضافی بر شرکت تحمیل کنند، یک نرم افزار با امکانات مناسب و قابل توسعه نیز به آن شرکت کمک خواهد کرد. بهنحوی که صاحبان کسبوکارهای گوناکون با استفاده از برنامههای همیار فروش اقدام به شناسایی نیاز جامعه هدف نمودهاند و از این طریق علاوه بر رشد کسبوکارشان به درآمدهای قابل توجهی دست پیدا کردهاند.

کارمندان ممکن است احساس کنند CRM شرکت به خوبی با سایر سیستمها هماهنگ نیست و بنابراین، در استفاده از سایت highcrm آن غفلت کنند. صادقانه بگوییم، ارائهدهندگان CRM از همکاری با سازمانهای بزرگ سود بسیار بیشتری به جیب میزنند، زیرا فقط آنها قادر هستند از تمام ویژگیهای بیشمار این سیستمها استفاده کنند. توضیح کاربرد نرمافزار CRM بسیار مفصلتر از حد تصور خواهد بود؛ اما با شرح چند مورد ساده توضیح داده میشود که پیادهسازی این ابزار مفید در کسبوکارتان چگونه میتواند در مدیریت ارتباط با مشتری شما را قوی کند یا نرمافزار CRM پیام گستر بهعنوان بهترین سیستم مدیریت روابط چگونه شما را درکنار برخی از بزرگترین رقبایتان بارزتر نشان میدهد.در اینجا این پرسشها مطرح میشود: مدیریت ارتباط با مشتری چیست و چگونه میتوان به آن پرداخت؟ امروزه بسیاری از از ورودی های کسب و کارها از بازاریابی اینترنتی و یا شبکه های اجتماعی است، پس بایستی به عنوان یک بازار فروش از آنها استفاده کرد، اطلاعات آن ها را دریافت، آنالیز و مورد استفاده قرار داد.

در سازمانهاي مشتريمدار، معمولا مشتريان اساسيترين وسيله براي شناسايي نقاط ضعف و قوت سازمان هستند. سازمان با ارزيابي از مشتريان خود و همچنين تجزيهوتحليل نيازهاي آنان ميتواند به راهکاري براي طراحي خدمات جديد خود دست يافته و از نقاط ضعف خدمات فعلي خودآگاه شود. اگر کالا و خدمت دريافتشده از جانب مشتري همسطح انتظارات ارزيابي شود، در اواحساس رضايت ايجاد ميشود، درصورتيکه سطح خدمت و کالا بالاتر از سطح انتظارات مشتري باشد موجب ذوقزدگي و سطح پايينتر خدمت و کالا نسبت به انتظارات منجر به نارضايتي مشتري ميشود. شرکت «سیف لایت» ارائهدهنده خدمات تعمیر، تعویض و کالیبراسیون شیشه خودرو، هزاران نظر از جانب مشتریان خود دریافت کرده و تمامی آنها را تجزیه و تحلیل کرده است.

سیستمهای عملیاتی جامعته پذیری با مشتریان را تسریع می کنند. اگرچه CRM عملیاتی شامل عملکردهای خدمات و فروش است. علاوه بر این شامل گردش کارهای خودکار میشوند که در امر بازاریابی به شما کمک میکنند. علاوه بر بهبود روابط مشتری، یکی دیگر از اهداف اصلی، خودکارسازی کل فرایند فروش برای مشتریان همیشگی است که اصولا این مرحله نباید به کندی انجام شود. در صورت نصب درست فایل ها کنار آن ها با تیک سبز مشخص می شود و با کلیک بر روی دکمه ی Next به مرحله ی بعدی برنامه می رویم. CRM شبکه های اجتماعی علاوه بر نمایش تعداد دنبال کنندگان، به شما اطلاعاتی درباره اینکه آنها چه کسانی هستند، با چه افرادی ارتباط دارند و چقدر فعالیت آنلاین دارند نیز میدهد. این نرم افزارها به شما کمک میکند بفهمید در شبکه های اجتماعی کدام کاربر درباره شما صحبت کرده و چه چیزی گفته. اغلب نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM گام را از این هم فراتر نهاده و برای ایجاد مشارکت بیشتر در بین کارکنان، یک شبکه اجتماعی کاملاً داخلی ارائه می دهند که متصدیان خدمات با استفاده از آن بتوانند نظرات و راهکارهای خود را با روش های گوناگون و متنوعی ارسال نمایند.

برای مشاهده سایر کمک هایی که نرم افزار سهند به کسب و کار شما خواهد کرد، اینجا را کلیک کنید. در نرم افزار مدیریت مطب آنلاین پزشک می تواند تمامی اطلاعات مربوط به بیماران و گزارش کاری مطب خود را با یک کلیک ساده بر روی تبلت خود مشاهده نموده و از سوابق درمانی، نوبت دهی و مالی بیماران مطب مطلع گردد. به وسیله این ماژول مدیران شرکت ها می توانند بر روی خدمات ارائه شده توسط مرکز تماس خود به مشتری نظارت دقیقی داشته باشند و با توجه به تحلیل های ارائه شده توسط این سیستم، نقاط ضعف خود را بهبود بخشیده و نقاط قوت خود را تقویت نمایند. این ماژول در واقع وظیفه تایید هویت کاربران یک سیستم اینترنتی یا وب سایت را بر عهده دارد و این کار را به کمک تماس تلفنی یا پیامک و یا تماس تصویری انجام می دهد. این ماژول یکی از ماژول های CRM است که نه تنها موجبات ارتباط خوب با مشتری را برای یک سازمان یا کسب و کار به بهترین شکل ممکن فراهم می سازد، بلکه سبب رشد بازاریابی و فروش یک شرکت یا کسب و کار به دلیل تعامل نزدیک با مشتری نیز می گردد.

دشوارترین مشتریان در این طبقه قرارمی گیرند كه ضمن تملق وچاپلوسی فروشنده، ازخرید هر چیزی امتناع می كنند.آنها اعتراف میكنند كه فوق العاده تحت تاثیر خدمات شما و نحوه عرضه بیان آن قرار گرفته اند و اذعان دارندكه خدمات شما نسبت به آن فوق العاده ارزشمند است . از این جهت در این مقاله سعی شده ضمن توضیحاتی درباره برنامه فروش ، نکاتی را درباره خرید نرم افزار فروش برای شما دوستان متذکر شویم. قطعاً استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری میتواند شما را در این راه یاری نماید و ضمن ثبت اطلاعات تمامی مشتریان، با استفاده از تجزیه و تحلیلهای مناسب، بهترین راهکار را در اختیار شما قرار دهد. تیم فروش برای ارائهی خدمات و محصولات اطلاعات کاملتری از مشتری و سوابق خرید و فروش در اختیار خواهد داشت که این امر موجب تسهیل در فروش میگردد.

این نوع مشتریان با استفاده از هرفرصتی به شما تفهیم می كنند كه پیشاپیش از چگونگی و كیفیت خدمات و یا عقاید شما آگاهند، آنها حتی ممكن است پا را از این هم فراترگذاشته و ادعا كنند كه به حل و فصل تمام مسائل زندگی شما وقوف كامل دارند . بنابراین فرصت را از دست ندهید و هم اکنون نسبت به تهیه و استفاده از نرمافزار مدیریت ارتباط با مشتری (crm) جهت داشتن یک کسب و کار پر ورنق و سودآور اقدام کنید. موفقیت کسب و کار بستگی به روابط خوب با کلیه ذینفعان یعنی تأمین کنندگان، فروشندگان، توزیع کنندگان، کسب و کارهای بازاریابی شبکه های اجتماعی، ارگان ها و سازمان های دولتی و …

یک CRM خوب به طور فعال فرصتهای فروش را شناسایی و فرایند بهرهبرداری آسان از این فرصتها را تسریع میکند. CRM چگونه به کسبوکارها کمک میکند؟ استراتژی – با اینکه بارها تکرار شده، اما باز هم تاکید میشود داشتن دیدگاهی که همه اعضای تیم به آن باور داشته باشند، امری مهم است. بهطور کلی نرم افزار crm با ایجاد یک ارتباط و برنامهریزی از پیش تعریف شده، روابط معناداری را بین فروشنده و مشتری ایجاد میکند. بنابراین، بهتر است بدانید که نرم افزار CRM نقش بستری مشترک برای مدیریت تمامی تعاملات بخش خدمات مشتری را بر عهده گرفته و با استفاده از اطلاعات به دست آمده از کلیه کانال های ارتباطی یاد شده، کمک می کند تا توافق رضایت بخشی حاصل گردد. علاوه بر این همیار فروس crm با ساماندهی تیمهای بازاریابی و فروش، موجب ارتقاء سطح کیفی جذب مشتری و افزایش درآمد مشاغل میشود. امروزه معاملاتی که تنها بر اثر بخشی عناصر آمیخته تاکید داشت، به سوی بازاریابی بازاریابی مبتنی بر رابطه و برقراری مدیریت موثر ارتباط با مشتری تغییر جهت داده است. هر مجموعه ای متناسب با نیازهای خود و بر اساس ویژگی های هر نرم افزار می بایست مناسب ترین سیستم را برگزیند.