حال و هوای قهوه خانه های قجری | OkChay

حاج محمد میرزا کاشف السلطنه با سمت کنسول ارشد ایران در سال 1314 عازم هند شد. او در هنگام بازگشت به ایران با خود مقداری تخم و نهای چای به همراه آورد تا قبل از این موضوع در حدود 120 سال پیش نوشیدنی گرم مردم ایران قهوه بود.اما این شازده قجری از طعم چای خوشش آمده بود و محل مناسب کاشت آن را لاهیجان دانست. کاشف السلطنه در زمان مظفرالدین شاه ریاست سازمان چای را برعهده گرفت .آرامگاه وی در موزه چای که جزو املاک خودش بوده است قرار دارد. با رونق تولید چای در ایران مصرف آن هم به سرعت رواج یافت و تا پایان عصر قاجار چای به نوشیدنی اول مردم ایران تبدیل شد تا آنجا که مردم در “میهمانی چای” برای نوشیدن چای دور هم جمع می شدند. این میهمانی ها که در میان اعیان و مردم عادی مشترک بود برای نوشیدن چای و البته کشیدن قلیان تدارک دیده می شد و گپ و گفت و شنیدن موسیقی و نقالی نیز در آن جریان داشت.

  • غرض از مزاحمت اینکه دندان من شکسته بود و سه سال پیش پر شد.
  • خلاصه که با ورود به این شربتخانه، قند در دلتان آب خواهد شد.
  • درواقع، شما با نوشیدن چای لاهیجان، عطر و بوی طبیعت سرسبز گیلان را احساس کرده و لذت بودن در مزارع سرسبز چای شهر کوهپایه ای لاهیجان را تجربه می کنید.
  • بهترین پاتوق برای جمع‌های جوان و دوستان دانشگاهی است که در آخر ترم بعد از یک گردش طولانی در چهارباغ، به این کافه بروند.
  • برای پختن غذا با ادویه طبیعی مخصوص خورشت، قبل از اضافه کردن آن به مواد غذایی، ادویه خورشتی را به تنهایی یا همراه با رب تفت دهید تا اسانس‌های طبیعی ادویه آزاد شوند و طعم و بوی آن چای اصیل را احساس کنید.

در مراسم چای ژاپنی از ماختا به عنوان چای استفاده می‌شود. بعضی از روش‌های آماده‌سازی ماهی مثل شورکردن و دودی کردن هم مخصوص این خطه است. حتی نام بعضی غذاها و ماهی‌ها با شمال گره خورده مثل چلو و ماهی سفید و سیرترشی. با این حساب چی جذاب‌تر از ماهی برای سوغاتی بردن برای کسی که عاشق غذا و آشپزی است؟ تصور کنید ماهی سفیدی که از بازار لاهیجان خریده‌اید یا ماهی دودی چه سوغاتی متفاوت و خاصی می‌تواند باشد.

حال و هوای قهوه خانه های قجری | OkChay

یکی از کافه‌های چهارباغ اصفهان، کافه رادیو است که فضایی دنج و آرام دارد. به‌محض ورود به کافه، تلفیق معماری اروپایی با جزئیات سنتی معماری ایران مانند حوض فیروزه‌ای در حیات، توجه شما را به خود جلب می‌کند. در این خانه تاریخی با خیال راحت و بدون نگرانی از بوی دود و سیگار، می‌توانید در حیاط خانه بنشینید و از نوشیدنی خود لذت ببرید. میزهای کوچک و نقلی دونفره در کنار دیوار برای کسانی که فقط می‌خواهند قهوه‌ای بنوشند، تدارک دیده شده‌اند.

قیمت دلار، طلا و سکه

بیشتر رایج است که یکی از این گونه ها را گرم پیدا کنید، جایی که مشتری ممکن است چای را روی یخ بریزد. دو برند غالب Lipton و Nestea هستند – دو طعم پرفروش لیمو و هلو هستند. [ نیاز به منبع ] چای سرد در خواربار فروشی ها و برخی رستوران ها نیز فروخته می شود. در بلژیک، هلند و سایر بخش‌های اروپا، “آیس تی” نام تجاری انواع چای سرد گازدار است که توسط لیپتون از سال 1978 به بازار عرضه می‌شود. آنها همچنین سایر چای‌های یخی غیر گازدار را تحت عنوان “یخ” به بازار عرضه می‌کنند.

پربازدیدترین ها