اخبار بزرگ CX از Salesforce، SAP، ServiceNow و Microsoft

ServiceNow در طول این تماس فاش کرد که مجموع درآمدی معادل 1940 میلیون دلار در سه ماهه چهارم به دست آورده است که معادل 20 درصد رشد سالانه است.

متأسفانه، این روند بیشتر به فضای CX گسترش می یابد و بر روی شرکت هایی مانند Salesforce، Oracle، Cisco و بسیاری دیگر نیز تأثیر می گذارد.

SAP در بی،ه سه ماهه خود خاطرنشان کرد: “این معامله بالقوه می تواند ارزش قابل توجهی را برای شرکت ها و سهامداران آنها باز کند.”


منبع: https://www.cxtoday.com/crm/big-cx-news-from-salesforce-sap-servicenow-and-microsoft/

با این حال، این چشم انداز هرگز به طور کامل محقق نشد. و هنگامی که کریستین کلاین در آوریل 2020 به ،وان مدیر عامل شرکت کرد، ماموریت گزارش شده او این بود که SAP را دوباره به تجارت اصلی خود متمرکز کند.

بیل مک درموت، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل ServiceNow، جاه طلبی خود را برای تبدیل سازمان به “شرکت نرم افزار سازم، تعریف کننده قرن بیست و یکم” مطرح کرده است.

بی،ه ای از جسی کوهن، شریک مدیریت الیوت مدیریت، پیشنهاد کرد که سرمایه گذار همچنین ممکن است وضعیت موجود در Salesforce را متز،ل کند – همه اینها “سازنده” باشد. او گفت:

با این حال، برخی نگران این هستند که سرمایه‌گذاری، استقلال افراد بالای ،ب‌وکار را محدود کند.

مایکروسافت در ا،اج هزاران کارمند خود به رقبای CX خود، گوگل و آمازون پیوست.

ما مشتاقانه منتظر همکاری سازنده با Salesforce هستیم تا ارزشی را که شایسته شرکتی با قد و قامت آن است، درک کنیم.

اکنون، به نظر می رسد SAP در حال دو برابر ، ماموریت خود، کاهش تمرکز بر روی “پروژه های جانبی” خود است و یک بار برای همیشه با Qualtrics خداحافظی می کند.

به نظر می رسد بارزترین علت این است که این فروشندگان در رشد خود سرمایه گذاری بیش از حد انجام دادند زیرا فرصت های جدیدی برای خود در طول همه گیری ایجاد شد.

به گفته جان دیوید لاولاک، معاون تحلیلگر گارتنر، علیرغم اقتصاد دشوار، مخارج فناوری اطلاعات سازم، «قوی» و «مقاوم در برابر رکود» باقی مانده است.

شرکت مدیریت الیوت میلیاردها دلار در Salesforce سرمایه گذاری کرده است.

ایده اولیه این بود که داده‌های تجربه Qualtrics (داده‌های X) را گرفته و آن‌ها را با داده‌های عملیاتی SAP (O data) ،یب کنیم تا به ،ب‌وکارها دیدی جامع از احساس مشتریان و کارمندان در مورد آنها بدهد.

مک درموت در مورد این سه ماهه موفق اظهار داشت: «ServiceNow به ،وان یک شرکت فراتر از انتظار به عملکرد خود ادامه می دهد.

SSE احتمالاً می تواند این را تأیید کند، زیرا الیوت مدیریت به طور علنی به تجارت – که سهم قابل توجهی در آن دارد – بر سر طرح های انرژی سبز خود حمله می کند.

از تنظیم جاه‌طلبی‌های شرکت تا سرمایه‌گذاری‌های چند میلیارد دلاری، در اینجا چند گزیده از محبوب‌ترین اخبار ما در هفت روز گذشته آورده شده است.

درآمدهای اشتراک نیز طی سه ماهه چهارم برای سال مالی 2022 افزایش یافت و نشان دهنده رشد 22 درصدی سال به سال بود.

پس از ،ید اولیه Qualtrics به مبلغ 8 میلیارد دلار در سال 2018، SAP ارائه دهنده نرم افزار را کمی بیش از دو سال بعد به یک IPO تبدیل کرد.

در واقع، مدیریت الیوت به دلیل تقاضای تغییر و فراخو، ،ب‌وکارهای بزرگ برای کمبودهای مختلف، شهرت ،ب کرده است.

به این ترتیب، بیایید ا،اج‌های مایکروسافت، گوگل و AWS را مورد بازنگری قرار دهیم و این سوال را مطرح کنیم که چگونه ممکن است برنامه بازی در سال 2023 و پس از آن تغییر کند؟

نتایج سه ماهه چهارم به این م،است که درآمد قراردادی شرکت که در 12 ماه آینده به ،وان درآمد شناسایی می‌شود، 6.94 میلیارد دلار بوده و نشان دهنده رشد 22 درصدی سال به سال است.

برخی این را به ،وان افزایش حاشیه سود با کاهش هزینه ها تفسیر می کنند و انتظار دارند که مدیریت الیوت گرما را در هیئت مدیره افزایش دهد.

ServiceNow همچنین فاش کرد که این شرکت بیش از 1600 مشتری با ارزش قرارداد سالانه بیش از 1 میلیون دلار دارد.

سال ها بعد، این ماموریت تغییر نکرده است – همانطور که فروش SAP Litmos در ماه اوت نیز نشان می دهد.

با این حال، جنگ در اوکراین، بحران انرژی ناشی از آن، و عدم اطمینان اقتصادی، آچار بزرگی را در کار انداخت.

برای SAP، این مزایا شامل تمرکز بیشتر بر “رشد و سودآوری ابر اصلی” آن است. در همین حال، Qualtrics قصد خواهد داشت “پیشگامی خود را در رده XM که پیشگام بود، گسترش دهد.”

مک درموت این بی،ه را در جریان فراخوان درآمد سه ماهه چهارم شرکت برای سال مالی 2022 در روز چهارشنبه 25 ژانویه بیان کرد.

SAP در حال بررسی این فرصت برای فروش 71 درصد سهام خود در Qualtrics است.

بنابراین، شاید ،ب‌وکارها نه تنها به دلیل ضرورت اقتصادی ا،اج می‌کنند. در عوض، تغییر استراتژی ممکن است برای بسیاری در راه باشد.

ما در حال هدایت نوآوری خالص جدید، رشد سریع و اهرم عملیاتی هستیم. دنیا با ServiceNow به ،وان پلت فرم سرتاسری برای تحول دیجیتال کار می کند.

پس از انبوهی از اخبار بد در پایان سال 2022، این حرکت نشان می دهد که سرمایه گذاران هنوز فرصت قابل توجهی را برای ادامه رشد می بینند.

تحقیقات او همچنین نشان می‌دهد که هزینه‌های سازم، برای نرم‌افزار و خدمات فناوری اطلاعات به ترتیب 9.3 و 5.5 درصد در سال 2023 رشد خواهد کرد.

در حالی که Qualtrics در آن زمان عملکرد خوبی داشت، به ،وان یک راه حل جداگانه، ،یب SAP-Qualtrics ارائه شده ظاهراً نتوانست در بین ا،ر مشتریان طنین انداز شود.

در سال 2018، بیل مک درموت، مدیر عامل سابق SAP این ایده را با CNBC به اشتراک گذاشت: «ما – اساساً – خواهان یک معامله تحول آفرین بودیم، معامله ای که کل صنعت را تغییر دهد. و ما اینجا هستیم.»

در واقع، تنها پس از سه هفته از سال 2023، بیش از 150 شرکت فناوری بیش از 55000 کارمند خود را بر اساس Layoffs.fyi ا،اج ،د.

با وجود انتشار جزئیات کمی در مورد این حرکت، بازارها به خوبی به این اطلاعیه واکنش نشان دادند و سهام Salesforce 5.71 درصد افزایش یافت.

با این وجود، به نظر می رسد که فروشندگان سرسخت نیز از این فرصت استفاده می کنند تا ،ب و کار خود را بازسازی کنند.

افزایش سه ماهه چهارم ما در ،ب و کار جدید نشان می دهد که بادهای دنباله دار سکولار دیجیتالی شدن به جایی نمی رسد.